Hakkımda

Rotasız-Gezgin-EmrahÇocukluk yıllarımda ülkemiz çok daha bakir ve güzeldi. O zamanlar olan bağlılığım ile birlikte ilk kamp deneyimini 14 yaşında yaşadım. Milenyum kışında geçirdiğim ilk kamp deneyiminden sonra günümüze kadar hep kamp attım.

2003 yılında henüz 17 yaşındayken duyarlılık konuma hayvan haklarını ekledim. Başta İstanbul olmak üzere kısa sürede tüm Türkiye’de ismimden söz ettirmeyi ve ülkeyi örgütlemeyi başardım. Gerçekleştirdiğim klasik protestolar ve aktivizm ile her geçen gün etrafımdaki kitle büyüdü. Bağımsız Yaşam Hakkı Savunucuları Platformu adı altında Haydut (Hayvanların Doğanın Umut Timi) timini kurarak aktivizm hareketlerine devam ederek onbinlerce hayvanın haklarını savunarak korudum.

Her geçen gün doğaya olan aşkım tüm gereksinimlerini tamamlarken, 3 defa Türkiye turunu ”Yerli Gezgin” olarak tamamladım. Bütün şehirleri görmek elbette çok güzeldi. Ama sadece gezdim. Konaklamalarımı kamp yada otel olarak tamamladım. Kendi halimce bir gezgin olmaya karar verdim. Ülkemizi minimal bütçeler ile gezmeyi hedeflerken 2010 yılında ilk otostopumu çektim. Tek başıma çıktığım bu deneyim beni ucu bucağı olmayan bir serüvene sürükledi.

Aralıklar ile çektiğim otostop son birkaç senede sıklaştı ve 4.kez Türkiye’yi otostop ile gezdim. Her yöreden, her inançtan insanlar ile tanışıp sofralarına misafir oldum. Hiç tanımadığım insanların evlerinde kaldım. Belki çılgınca gelebilir ama ben yeni insanlar tanımanın keyfini aldım.

En çok merak edilen konulardan biriside neden ”Rotasız Gezgin” olduğu. Aslında ben kendimi hep yerinde duramayan adam olarak gördüm. Yılların yorgunluğunu, psikolojik hallerimi iyi ettiğimin farkındaydım. Herhangi bir şehir seçip oraya gitmeyi hedeflerken kendimi başka bir şehirde buluyorum. Sonra o şehirde konaklamayı düşünürken bir otostop ile ülkenin bir diğer ucunda olduğumu farkediyorum. Nereye gittiğim hiçbir zaman belli olmadığı için yakın çevrem önce ”Kuralsız Gezgin” dedi. Ama kurallarım her zaman vardı kuralsızlık içerisinde. Sonra tanıştığım ve çok sevdiğim birisi bana ”Rotasız Gezgin” birlikte otostopa çıkalım dedi. İlk otostopumda kaybettiğim arkadaşımı taşımaya başladım.

Takvimler 2019 yıllarını gösterdiğinde ise hayatın ağır cilveleriyle üzerime geldiğini farkettim. Yerleşik hayatta çok fazla kalmamak ile birlikte ben halen yollarda bana Rotasız diyen kişiyi arıyorum..

5/5 - (20 Değerlendirme)
Başa dön tuşu