Kamp AlanlarıÜcretsiz Kamp Alanları

Denizli Buldan Yaylası ve Yayla Gölü Kamp Alanı

Denizli Buldan Yaylası ve Yayla Gölü Kamp alanı kuşkusuz bu şehrin en güzel yerleri arasında tepede geliyor. Asıl ismi Süleymanlı Yaylası ‘dır. Yerel halk oraya bu isimle hitap eder. Buldan yayla gölü, doğaya doyamayacağınız eşsiz bir güzellik sunar. Sizlere bu bölge hakkında detaylı bilgiler verip, nasıl gidebileceğinizi anlatacağım.

Denizli Buldan Yaylası, Yayla Gölü ‘ne Nasıl Gidilir?

Elbette en önemli nokta ulaşımdır. Ulaşımı aslında çok zor olmayan bir yerdir. Lakin özel araç veya otostop ile gidebilirsiniz. Otostop ile gitmeyi tercih ettiğim bu noktaya sürekli bölge hakkı gidip, gelmektedir. Dolayısıyla otostop ile ulaşım kolaydır. Özel aracınız ile gidecekseniz Denizli Salihli Yolu/D585 üzerinden yaklaşık 50km gittiğinizde Denizli’nin Buldan ilçesine varabilirsiniz. Farklı noktalardan geleceğiniz için ilk etapta varmanız gereken nokta Buldan ilçesidir. Buldan Alanyazı meydanından dağ yolu var. O yol sizi doğrudan Yayla Gölüne çıkartıyor. Denizli merkezden Buldan ilçesine kadar toplu taşıma ile gelebilirsiniz.

Denizli Buldan Ücretsiz Kamp Alanları Süleymanlı Yaylası

Denizli Buldan Yaylası, Yayla Gölü Nasıl Bir Yer

Bölgenin 1.derece sit alanı ve sulak alan mecrası olduğunu unutmayın. Bu yüzden bulunduğunuz alanda öncelikle tabiata olan saygımızı kaybetmiyoruz. Ayrıca yaban hayatının da önemli bir noktası diyebiliriz. Buldan ilçesinin Süleymanlı mahallesine bağlı bu alanda tuvalet, duş, elektrik gibi imkanlar yok. Dolayısıyla gitmeden önce hazırlıklı olmanızda fayda var. Aracınızı park edebileceğiniz yerler fazlasıyla mevcut. Buldan Yayla Gölü kamp alanı olarak değerlendirilebilecek en güzel yerdir. Muazzam güzel bir göl manzarası, yeşillikler içerisinde huzurlu bir yerdir.

Buldan Yayla Gölü Kamp Alanı Detayları

Bölge sit alanı demiştik. Birçok bitki ve ağaç türünü barındırdığı için koruma altında bir alandır. Bu yüzden buradaki titiz davranışlarınız sizi olası bir cezadan kurtarabilir.! En büyük sorulardan birisi Buldan Yayla Gölü ateş yakılır mı? Kesinlikle ateş yakılmaması gerekiyor. Endemik bitki türlerinin yanı sıra toplamda 100 civarı bitki türü vardır.

SOSYAL İMKANLAR BÖLGESEL DURUM DİĞER ÖZELLİKLER
× Tuvalet Ağaçlık Alan Yaban Hayvanı
× Duş × Dağlık Alan Aileye Uygun
× İnternet – Kablosuz × İçilen Su Kaynağı × Market, Bakkal
× Elektrik × Dere, Çay Vb. × Ateş Yakılabilir
 Araç Park Yeri × Deniz, Plaj × Toplu Taşıma
Göl, Gölet × Gezilecek Yerler

 

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu