Muğla: Marmaris Yalancı Boğaz Kamp Alanı

Muğla Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları - Nerede Kamp Yapılır?

4180
Marmaris-Yalancı-Boğaz-Kamp-Alanı-Muğla-Ücretsiz-Kamp-Alanları
- Sponsor Reklam 1 -

Muğla’nın Marmaris merkezine yakın bir lokasyonda olan Marmaris Yalancı Boğaz, birçok kampçının bildiği, deneyimlediği bir yerdir. Günümüzde birçok turistik noktada günü birlik konaklamalara müsaade edilmemek için birçok çalışma yürütülse de kampçılar bir şekilde yerini buluyor. Bu alan hakkında bilinmesi gereken en önemli nokta ”Kamp Yapmak Yasaktır” tabelasının dibinde kamp attığımızdır.

Yalancı Boğaz Kamp Alanı Nerede?

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir bölgede bulunan Yalancı Boğaz Kamp Yeri, Marmaris merkeze yaklaşık 3km mesafededir. Marmaris Günnücek Milli Parkı ‘nı sahil şeridinden geçtikten sonra Adaköy istikametine doğru devam edilmesi gerekiyor. Albatros Marina’yı geçer geçmez hemen sağ tarafta göreceksiniz. Birçok kampçı bu marinadan hemen sonra deniz seviyesinden 2-3metre yüksek olan bu yerlerde çadırlarını kurar. Google enlem ve boylam koordinatlarımız 36°50’31.9″N 28°17’19.4″E ‘dir. Yalancı boğaz kamp yeri eminim beğeneceğiniz bir yer olacak!

Yalancı Boğaz Ulaşım ve Toplu Taşıma

Marmaris merkez’den buraya özel araç, otostop yada yaya şekilde ulaşabilirsiniz. Minibüs, dolmuş, otobüs yok. Bir diğer alternatifiniz ise taksi ile ulaşım sağlamaktır. Adaköy yolu üzerindeki Yalancı boğaz toplu taşıma ile imkan sunmuyor olsa da bu bölgeye otostop ile kolayca ulaşabilirsiniz. Yıldız adası, Nimara mağarası civarına giden bütün araçlar bu kamp alanı üzerinden geçmek zorundadır. Geç saatlere kadar buradan otostop ile ulaşımı kolayca sağlayabilirsiniz. Marmaris Adaköy ulaşım olmamasının bir diğer alternatifi ise şehir içi taksiler. Merkezden ortalama 3km uzaklıkta bulunan kamp alanına kolayca ulaşmanız mümkün.

Yalancı Boğaz Kamp Alanı Nasıl Bir Yer?

Bu bölge boylu boyunca Adaköy taraflarına kadar kamp yeri alternatifi sunar. Tamamen sizin isteğinize bağlı olarak isterseniz yüksekte, isterseniz denize sıfır yer bulabilirsiniz. Ortalama 3metre yüksekliğe kadar ulaşan alanları mevcut. Ağaçların arasında, günbatımı yada gündoğumu izlenecek harika bir Marmaris manzarası burada mevcut. Yalancı boğaz genelde kalabalık bir noktadır. Birçok günü birlik kampçının dinlenme noktası olan yer, haftasonları yada akşamları Marmaris halkının piknik, mangal yeri oluyor. Zaman zaman kendini bilmez gürültü tutkunları da denk gelebiliyor. Burada özellikle akşam karanlığında gezegenleri izleyebilirsiniz. Gökyüzü tamamen önünüzde! Bölgede tuvalet, içilebilir su kaynağı yok. Tüm operatörler full çekiyor. Yalancı boğaz nasıl bir yer sorusuna çok daha fazla detay verilebilir. Eğer Marmaris merkez kamp yeri arıyorsanız burası kesinlikle tercih edilebilir bir yerdir.

SOSYAL İMKANLAR BÖLGESEL DURUM DİĞER ÖZELLİKLER
× Tuvalet Ağaçlık Alan × Yaban Hayvanı
× Duş × Dağlık Alan Aileye Uygun
× İnternet – Wi-Fi × İçilen Su Kaynağı × Market, Bakkal
× Elektrik × Dere, Çay Vb. × Ateş Yakılabilir
Araç Park Yeri Deniz, Plaj × Toplu Taşıma
× Elektrik
× Göl, Gölet Gezilecek Yerler

Yalancı Boğaz Yakınlarında Gezilecek Yerler

Şehrin merkezine çok yakın bir noktada olduğundan dolayı öncelikle merkezi gezebilirsiniz. Marmaris gezilecek yerler arasında birçok yer olsa da benim kesinlikle gidip görmeniz gereken yer olarak yıldız adasını öneririm. Yıldız adası Marmaris bölgesinin en güzel yeridir! Denizin mavisi, ağacın yeşili, doğanın huzuru derken kaybolup gideceksiniz!

Buraya kadar gitmişken görmeden dönmeyin diyeceğim yerlerden birisi Nimara Mağarası ‘dır. Burayı rahat gezebilmeniz için merdivenler yapılmış. Eğer olmasaydı birçok yerini sadece uzaktan görürdünüz. Nimara Mağarası nerede diyorsanız telefonunuzdan haritalar uygulamasını açın ve koordinatları aratın! 36.812979, 28.296713 koordinatlarının gösterdiği yer sizi Nimara Mağarasına götürecektir.

Marmaris Adaköy Seyir Terası yine aynı şekilde yıldız adası üzerinde yer alıyor. 36.813351, 28.287592 koordinatlarında bulunan bu seyir terasından harika bir Marmaris manzarasına tanık olabilirsiniz. Ayrıca denize girmekten sıkılıp kendinizi doğanın tam ortasına bırakmak istiyorsanız Marmaris Milli Parkı harika bir yer! Ücretsiz girişi olan yerde tuvalet gibi sosyal imkanlar mevcut. Bolcana cırcır böceği dinler, orman yürüyüşleri yapabilirsiniz. İçerisi ayrıca çok eğlenceli diyebilirim! Şehir merkezine doğru Marmaris Kalesi şehrin müze sıfatındaki gezilecek yerleri arasındadır. Zamanınız kaldıysa elbette gidip görün derim. Kalenin hemen yanında Marmaris Müzesi ‘de var. Harita koordinatlarımız 36.850527, 28.274280 ‘dir. Marmaris büyük bir yerdir. dolayısıyla çok daha fazla gezilecek yeri var. Ben sizlere kısa sürede kamp attığımız Yalancı Boğaz bölgesine en yakın noktalardan bahsettim. Umuyorum bu bölgeye gittiğinizde referans bilgiler işinize yarar.

Genel Bilgilendirme

Maalesef ki toplumdaki ahlaklı pozisyonumuzu tam olarak alamıyoruz. Belli ki bir şeyler eksik, bir şeyler aile terbiyesinden yoksun kalıyor. Gittiğiniz, gezdiğiniz, kamp attığınız bu yerlerde çöpünüzü yanınızda götürün. Zira sizleri bulamadığımız için arkanızdan küfür ediyoruz. Gönül isterdi ki kirletenlere tanık olup suratına sövmek! Ayrıca tarihi yerlere aşkınızı sprey boya ile yazmayın. Kız arkadaşlarınıza da güzel muamele yaptığımız söylenemez! Sizler doğaya, bizler size saygılı olmak zorundayız!

5/5 - (1 Değerlendirme)
- Sponsor Reklam -

1 YORUM

YANITLA

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Girin