BilişimSosyal Medya

Instagram Keşfete Nasıl Düşülür? Keşfete Düşme 2022

Instagram keşfete nasıl düşülür sorusunu sıkça alıyorum. Bilişim sektöründe uzun yıllarımı verdim ve birçoğunuza da bu alanda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Türkiye’de en çok tıklanan Instagram keşfet etiketleri adlı konu ile 26bin üzeri arkadaşımıza fayda sağladık. Şimdi de sizlere doğru bilinen yanlışlardan bahsedeceğim.

Instagram Keşfete Nasıl Düşülür?

Sosyal medya bizim için büyük önem taşır hale geldi ve birçoğumuz instagram keşfete düşme hileleri bakıyor. Fakat bu işin bir hilesi yok. Burada yapılan en büyük hatalardan birisi birbiri ardına artış gösteren ve yanlış yönlendiren bloglardaki denemeleri yapıyor olmamızdır. Unutmayın ki dijital ortamlarda yapılan hatanın dönüşümü teknik bilgi bilmeyenler için çok uzun ve meşakatli bir yoldur.

Instagram ‘da keşfete düşme hilesi yoktur! Sürekli gelişen ve değişen teknolojilerle birlikte sosyal medya uygulamaları da bu gelişime ayak uydurur. Dolayısıyla bizlerin algoritma dediği terim ile karşılaşırız. İnsanların ihtiyaçlarına ve güvenliğine önem verilerek değişen algoritmalar birçok bilginin eskimesine neden olur.

Instagram Keşfet’e Düşmek İçin Yapılan Hatalar

  • Takipçi Sayısını Arttırmak : Birçok yerde takipçi sayınızın önemli olduğu ve arttırılması gerektiği yazar. Yanlış bir bilgi olduğunu söyleyebilirim. Takipçi sayınız ile herhangi bir alakası yoktur fakat tamamen gerçek kişilerden oluşan 100-200 aralığında aktif takipçi ile başlamanız sizin avantajınıza olacaktır. Maalesef ki takipçi önemini vurgulayan birçok web sitesine aldanarak organik takipçi kazanmak yerine sahte instagram takipçi satın al sitelerini kullanarak hesabınızı yolun başından çöpe çıkarıyorsunuz.
  • Instagram Etkileşim Arttırmak : En önemli keşfet sırrı etkileşimdir. Yayınladığınız gönderilerin ilk saat içerisinde etkileşime girip beğeni, yorum, kaydetme alması çok önemlidir. Dolayısıyla aldığınız organik etkileşimler sizi keşfete düşürmek için zemin hazırlayacaktır.

Instagram Keşfet Canavarı Profil Nasıl Olmalı?

Aktif, multi aktif, pasif, keşfet canavarı gibi çeşitli terimler vardır. Profilinizi doğru oluşturmak ve kurallara riayet etmek sizi zirveye taşıyacaktır! En temelinden profilimizi doğru dizayn etmemiz ve doğru hamleler yapmamız önemlidir. Bu yüzden Instagram keşfete düşme için çeşitli kuralları uygulayın.

  1. Profil Seçiminizi Yapın : Profilinizi bireysel, mağaza yada profesyonel hesap olarak dizayn edebilirsiniz. Burada sizi değil profilinizi temsil edecek doğru seçimi yapmalısınız. Profesyonel hesaplar size analitik sonuçlarını verir bu yüzden de bireysel yada gizli hesap olmanızı önermiyorum. Profesyonel hesap ve sizi en iyi anlatan kategori etiketini seçerek yola başlayın.
  2. Gönderi Seçiminizi Yapın : Gönderilerinizi profilinizdeki kategori etiketine tam uyumlu yapmalısınız. Örneğin dijital içerik üretici seçtiyseniz özgün kurguladığınız videolarınızı yada görsel çalışmalarınızı yayınlamalısınız. Blog yazarı dediyseniz kişisel bir blog olarak kullanabilirsiniz.
  3. Gönderilerinizi Doğru Dizayn Edin : Gönderinizi seçtikten sonra yine kategori etiketine uygun bir şekilde minimum 2-3 cümlelik bir tanımlama yazın. Ardından içeriğinizi tanımlayan en doğru etiketleri seçin. Ve etiket seçimlerinde abartıya kaçmayın. Her görselde de aynı etiketleri kullanmayın. Maksimum etiket sayısı 30 adettir fakat siz 10-15 adet ile sınırl tutabilirsiniz. Ayrıca gönderinize konum etiketi de ekleyin.
  4. Gönderilerinizi Doğru Zamanda Yayınlayın : Tüm bunları yaparken doğru zamanda olduğunuza emin olun. Birkaç gönderi paylaştıktan sonra analitik sonuçlarında yoğun saatleri görebilirsiniz. Artık profesyonel adım atarak o saatleri değerlendirebilirsiniz.
  5. Gönderi Sıklığınızı Düzenleyin : Doğru zamanı tespit ettikten sonra gönderilerinizi paylaşırken dikkat etmeniz gereken diğer konu instagram da ne kadar gönderi paylaşmalıyım sorusunun yanıtıdır. Kesinlikle günde 1 adeti geçmeyin. Fazla paylaşım demek size bir kazanç sağlamaz. Takipçilerinizi boğar ve eksilmesine neden olur. Dikkat çekici görsellerinize, anlamlı bir paragraf yazı ile insanların akışını bozmadan varlığınızı hissettirebilirsiniz.

Keşfet’e düşmek için son bir detayımız daha var. Kesinlikle sabırlı olun ve profilinizi profesyonel bir sayfaya çevirirken geçen zamanı görmeyin. Minimal, gerçek takipçiler edinirken gönderi sayınızı da arttırın. Ortalama 1K takipçi, 50 gönderiye ulaştığınızda artık herşey daha stabil ilerleyecektir.

Instagram Telegram Grupları

Günümüzde etkileşimi organik sağlamanın en kolay yollarından birisidir. İnstagram telegram grupları aktif olarak kullanıldığında gönderilerinize hızlı bir etkileşim sağlayabilirsiniz. Sizler için 17.09.2022 tarihinde bir grup kurdum. Instagram Etkileşim Grubu ile etkileşime dahil olabilirsiniz. Grup henüz yeni olduğundan etkileşim sağlayacak arkadaşları bir araya getirmek biraz zaman alabilir.

5/5 - (57 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu