Gezilecek YerlerMilli Parklar

Adana Akyatan Milli Parkı

Adana Akyatan Milli Parkı

Akyatan Milli Parkı Milli Parkı, şehrin Karataş ilçesinde yer alan 15,304 hektar alana sahip milli parklarından birisidir. Ayrıca milli parkın içerisinde bulunan Akyatan gölü ‘de, Türkiye’nin en büyük lagün gölüdür.

Akyatan Milli Parkı GENEL BİLGİLER

İL İLÇE YÜZÖLÇÜMÜ İLAN TARİHİ
Adana Karataş 15,304 Hektar 1987
TÜRÜ BİTKİ TÜRÜ YÜKSEKLİK YETKİLENDİRME
Milli Park Zengin Flora, Fauna x Metre Orman ve Su İşleri Bakanlığ

 

Akyatan milli parkı, Adana’nın Karataş ilçesinde yer almaktadır. 15.304 hektar alana sahip lagün ayrıca Türkiye’nin en büyük lagün gölü olan Akyatan Gölünü’de kapsamaktadır. Zengin flora ve fauna çeşitliliğine sahip park 1987 yılından beridir Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yönetilmektedir.

Akyatan Milli Parkı  SOSYAL İMKANLAR

KAFE / RESTORAN FREE   Wİ-Fİ ELEKTRİK TUVALET
× × × ×
ÇOCUK PARKI ARAÇ PARK YERİ ÇEŞME KONAKLAMA
× × ×

 

Akyatan gölüne kıyısı olan ve aynı zamanda denize olan kıyısı nedeniyle yüzme için ideal noktadır. Bu bölge milli park olduğundan içeride kafe, internet, elektrik, tuvalet, çocuk parkı, çeşme bulunmamaktadır. Ayrıca kamp konaklamasına da uygun değildir. Adana kamp alanları listesi size kılavuz olabilir.

Akyatan Milli Parkı BÖLGESEL İMKANLAR

DENİZ, GÖL VB. AĞAÇLIK ALAN DAĞLIK ALAN KANYON VB.
×

 

Bölgenin bir tarafı Akyatan Gölüne, diğer yanı ise Akdenize bakmaktadır. Bölgenin ağaçlık olması ve belli bölgelerinin dağlık alan olmasını da ekleyebiliriz. Ayrıca kanyon, şelale gibi görsel keyife dayalı manzara yoktur.

Akyatan Milli Parkı Gezgin Değerlendirmesi

Adana gezilecek yerler arasında bulundurulan bir noktadır fakat öyle çok yüksek beklentilere düşmeyin derim. Fazla temiz bir nokta olmamakla birlikte imkanlarda fazlasıyla kısıtlıdır. Adana da gezebileceğiniz çok daha iyi noktalar var elbette. Bilmeniz gereken bir diğer hususta milli park içerisinde kamp yapılmamaktadır. Eğer yolunuz buraya düştüyse ve acil konaklama ihtiyacınız varsa Akyatan gölünün diğer taraflarında uygun noktalar bulabilirsiniz.

5/5 - (18 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu