GenelGezgin RehberGezilecek Yerler

Dünyanın En Güzel Adaları – En İyi Adalar

Dünyamız sizlerin de bildiği gibi sayısız adaya ev sahipliği yapmakta. Bazılarına boy boy otel yapılan bazılarınınsa üstünde bir tek yapı olmayan bu doğal sanat eserlerinin en güzellerini sizler için listeledim. Gezgin rehberinizin bir tarafına not alabilirsiniz.

Dünyanın En Güzel Adaları Hangileri

1- Cousin Adası

27 hektarlık alana sahip olan bu ada üzerinde inşaat ve altyapı bulunmayan, eşsiz güzelliği kısıtlanmayan bir doğa harikasıdır.Adada piknik yapmak, ateş etmek ve sigara kullanmak yasak. Belirli dönemlerde adaya giden turistler için Pasifik lahana kaplumbağalarının unutulmaz bir görsel bir şölen yaşattığını da belirtelim.

2- Musha Cay Adası

Bahamalar’daki en büyük adalardan biri olan Musha Cay, önceden ünlü illüzyonist Copperfield’e aitti. Yaklaşık 60 hektarlık alana sahip olan ada kar beyaz ince kumlara sahip ve tüm bölge yeşile boğulmuş durumda.

3- Mnemba Adası

Çevre uzunluğu yaklaşık 1.5 km olan Mnemba, herkesçe bilinen Zanzibar Adası ile oldukça yakın. Dalgıçların sıkça tercih ettiği ada oldukça elitist bir destinasyondur. Mnemba Adası, Afrika kıtasının doğu kıyısında, Tanzanya’nın Zanzibar Takımadaları’na bağlı bir ada olarak bilinir. Hint Okyanusu’nda yer alan ada, mercan resifleri ve sığ sularıyla ünlüdür ve dalış ve şnorkelle yüzme gibi su aktiviteleri için popüler bir turistik destinasyondur.

4- Maldivler Adası

Hint Okyanusu’nda yer alan bu tropik adalar ülkesi, beyaz kumlu plajları, turkuaz rengi denizi ve renkli mercan resifleri ile ünlüdür. Hint Okyanusu’ndaki 26 atolden oluşan bir ülke olarak kabul edilir.

5- Bora Bora Adası

Fransız Polinezyası’nda yer alan Bora Bora, lagünü ve mercan resifleri ile ünlüdür. Tropik bir cennet gibi olan bu ada, dünya genelinde en popüler balayı destinasyonlarından biridir.

6- Bali Adası

Endonezya’da yer alan Bali, plajları, kültürü ve doğal güzellikleriyle dünyaca ünlüdür. Adanın iç kesimleri yeşil tepelerle kaplıdır ve kültürel açıdan da oldukça zengindir.

7- Santorini Adası

Yunanistan’ın Ege Denizi’nde yer alan bu ada, beyaz badanalı binaları ve turkuaz denizi ile ünlüdür. Ayrıca adanın güneyinde yer alan yanardağı da turistlerin ilgisini çekmektedir.

8- Maui Adası

Hawaii adalarından biri olan Maui, sörf, yamaç paraşütü ve doğa yürüyüşleri gibi açık hava etkinlikleri için mükemmel bir yerdir. Aynı zamanda adada çok sayıda güzel plaj ve manzara da bulunmaktadır.

9- Cebu Adası

Filipinler’in merkezinde yer alan Cebu adası, beyaz kumlu plajları, mercan kayalıkları ve şnorkelle dalışı sevenler için ideal bir yerdir.

10- Hamilton Adası

Bermuda’da bulunan bu adada pembe kumlu plajları, türkuaz suları ve canlı mercan resifleri bulunmaktadır.

11- Mykonos Adası

Yunanistan’ın Ege Denizi’ndeki bir adasıdır ve partileri, beyaz badanalı evleri ve güzel plajlarıyla ünlüdür.

12 – Barbados Adası

Barbados, Karayip Denizi’nde bir adadır ve Küçük Antiller’in bir parçasıdır. Coğrafi konumu nedeniyle, Barbados, Güney Amerika kıtasına yakın bir konumda yer almaktadır. Adanın başkenti Bridgetown’dur. Barbados, beyaz kumlu plajları, turkuaz renkli denizi ve güneşli havası nedeniyle popüler bir turizm destinasyonudur. Aynı zamanda, tarih ve kültür açısından da zengin bir ada olarak bilinir. Adada, dünya çapında ünlü yüzücü ve şarkıcı Rihanna gibi birçok ünlü isim doğmuştur.

Dünyanın En Güzel Adaları Listesi

Elbette dünyamızda birçok güzel ada bulunmaktadır. Burada belirtilenler popülerlik noktasında birçok adanın önüne geçmiş olanlardır. Sizler için derlediğim bu listeyi umarım beğenirsiniz.

5/5 - (52 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu