Google Hızlı İndex Almak – Püf Noktalar 2020

2473
Google Hızlı İndex Almak - Püf Noktalar 2020

Google hızlı index almak için birçok etken vardır. Bu etkenlerden sizlere bahsedeceğim. Uzun süredir geçerli Google algoritması bizlerden belirli kurallar talep eder. Bizlerde bu taleplere uygun olarak iş yaparak içeriklerimizin görünürlüğünü arttırmak yada hızlandırmak isteriz.

Google Hızlı İndex Almak İçin Başarılı Yöntemler

Sizlere birçok konuda index almanın en bilinen yollarını göstereceğim. Eğer bir web siteniz varsa ve Google gibi getir demeden sitem index almıyor diyorsanız bu yöntemleri düzenli olarak içeriklerinizde sağladığınızda sitenize yönlendirilen arama motoru botları sizi kısa bir süre içerisinde tanır vaziyete gelecek ve index sorunlarınızı hızlandıracaktır. Tabi ki bu bahsedeceğim konular kişisel tespitlerim ve başarılı çalışmalarımda kendimce test edip sonuca vardığım konulardır.

Sosyal Medya Kullanımı – 10/10

Rotasız Gezgin Sosyal MedyaEğer bir web siteniz varsa benim sizlere önerim web siteniz ile ilişkilendirebildiğiniz sosyal gruplar, fanlar başta olmak üzere profillerinizde paylaşımlar yaparak web sitenize trafik çekmenizdir. Ortalama 10 üzerinden 7 ila 10 arası bir değer diyebileceğim kadar önemli katkılardır. Facebook, Twitter, Reddit gibi platformların katkısı büyüktür. Google hızlı index almak istiyorsanız bu durumu çok ciddiye alın derim. Eğer paylaşımlarınızın linklerini sosyal medyaya aktarmayı unutuyorsanız ücretli sosyal medya otomatik paylaşım modülleri satın alabilirsiniz. Hostinginiz iyiyse Jetpack eklentisini kurabilirsiniz. Paylaşımlarınız otomatik olarak belirlediğiniz sosyal medya hesaplarına gönderilir.

Ping Siteleri Kullanmak – 10/8

Web sitelerinizin Google üzerindeki hızlı index almasının en büyük etkilerinden biriside Ping sitelerini kullanmanızdır. En iyi ping siteleri hangileridir sorusuna yanıt vermeden önce Ping nedir? sorusuna yanıt verelim. Ping, kısaca yayınlarınızın büyük arama motorları ve RSS servislerini aracı olarak kullanarak hızlı index almaktır. Bu yüzden ping siteleri kullanarak verilerinizi hızlı index için bir araç olarak kullanabilirsiniz.

Dünyanın en iyi ping sitesi olan Pingler.com sitesini kullanabilirsiniz. Alternatif olarak Pingomatik, sizler için en iyi alternatiflerdir.

Web Sitesi İmleme 10/8
Rotasız Gezgin Reddit

Sosyal medya paylaşımları da aslında birer imlemedir. Fakat bu yöntem ile alıştığımız dar alanların biraz daha dışına çıkacağız. Reddit gibi yüksek PA değerlerine sahip sosyal alanları kullanarak buradan web sitemize link çıkışları yapacağız. Scoop.it veya linkagogo.com gibi kaynakları kullanabilirsiniz.

Site Haritasını Oluşturmak 10/6

Wordpress-All-In-One-Seo-Pack-Ayarları-Nasıl-Yapılır-OlmalıSite haritası olan sitelerin arama motorlarında çok daha hızlı index aldığını söylemek mümkün. Google, Bing, Yandex gibi arama motorlarında hızlı index almak için mutlaka web sitenizin bir sitemap.xml uzantısını oluşturmanız gerekir. Bunun için Google XML sitemap eklentisi, All in one seo pack, Yoast Seo Plugin veya Rank Math SEO eklentisi kullanabileceğiniz alternatifler arasındadır.

Güncel Bir Siteye Sahip Olmak 10/6

Web sitelerinize sürekli içerik girişi sağlayarak indexlerde tanınabilirsiniz. Fakat üstte yazanların tamamını yapmak için önce bu maddeyi düzenli yapmanız gerekir. Güncel olmayan bir sitenin arama motoru botları tarafından ziyaret edilmesi zordur. Bu yüzden içerik akışı sağlamayı ihmal etmeyin.

Sidebar ve Toolbar Kullanmak 10/5

Web sitelerimizde kullanmış olduğumuz bileşenler bölümü vardır. Sol yada sağ gibi özel ayarlar ile yaptığımız bu bölümleri kullanmak etkilidir. Örneğin bu makaleyi okurken (bilgisayarlarda) sağ blokta gördüğünüz içeriklerdir. Veya toolbar dediğimiz üstte geçen son dakika haber modülleri gibi özellikler index hızınızı arttırır. Google hızlı index almak için sidebar ve toolbar kullanmakta ortalama ölçüde önemlidir.

İçeriklerinize Yorum Yapılması 10/4

Yazmış olduğunuz yazılara farklı IP adreslerinden gerçek yorum almak web sitenizi hızlı index almanız için iyi bir yöntemdir. Bu yüzden yorum alabilecek altyapılar hazırlamanız önemlidir.

İçeriklerinizi Güncel Tutun 10/4

Bunu sürekli yapmanıza gerek yok fakat geçmişe dönük çalışmalar yapmanızda size fayda sağlayacaktır. Örneğin kendinize bir çalışma düzeni çıkartın. Ayda sadece birkaç saat bu çalışmaya ayırın. Yada 30 yazı yazdınız ve en geriden tekrar bu içeriklere girerek. 1 paragraf ekleyebilir, site için link düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Web Siteniz Hızlı Olsun 10/4

Google hızlı index almak konumuzun son maddesi. Web sitenizin HTML şablonun boyutu düşük olmalı. Ayrıca sizi yarı yolda bırakmayacak bir hosting, sunucu içerisinde web sitenizi barındırmanızda önemli. Google botları sayfa şablonu boyutu düşük sitelere çok daha sık uğramaktadır. Bu yüzden de sayfanızın html şablonu boyutunu düşürmeniz önemlidir.

Google Hızlı İndex Almak Püf Noktalar

Aslında buraya kadar anlattıklarımın tamamı sizler için bir SEO çalışmasıdır. Web siteleri SEO çalışması yapmak arama motorlarında görünürlüğü öne çıkartmak ile başlar. Eğer bu gösterdiğim adımları düzenli bir şekilde yaparsanız Google hızlı index almak inanılmaz kolay ve başarılı olacaktır.

YANITLA

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Girin