Antalya Düden Şelalesi Kendini Yeniledi

5760
Antalya Düden Şelalesi Kendini Yeniledi
- Sponsor Reklam 1 -

Antalya Düden Şelalesi, her sene yaklaşık 1milyon ziyaretçi ağırlayan ve dünyaca nam kazanmış şelalelerden birisi. 1 ay kadar önce ziyarete kapatılan şelalenin kendisini yenilediği, suyun gürleştiği ve çevresindeki bitki örtülerinde iyileşmeler olduğu görüldü.

Korona Virüs Antalya Düden Şelalesi ‘ne İyi Geldi

Doyran-Göleti-Kamp-Alanı-Antalya-Ücretsiz-Kamp-AlanlarıGlobal olarak dünyayı etkisine alan covid-19 virüsü nedeniyle dünyanın birçok yerindeki doğa harikalarında iyileşmeler görüldü. Bunlardan birisidide Antalya Düden Şelalesi oldu. 1 ay kadar önce ziyarete kapatılan doğa harikasının insanlar ile teması kesildiğinde bakir bir görüntü aldığı, suyun renginin berraklaştığı ve çevresindeki bitki örtülerinde önemli derecede renk oluştuğu görüldü. Salgın her ne kadar dünyada olumsuz izler bırakıyor olsa da doğaya karşı nazik yüzünü gösterdi. Doğaya ciddi tahribat veren insan neslinin sadece 1 ay kadar kısa bir süre ile uzak tutulması doğanın kendisini toparlamasına neden oldu.

Antalya Düden Şelalesi Temizlik Yapıldı

7-Antalya-Ücretli-ve-Ücretsiz-Kamp-Alanları-Haritası

Elbette doğanın hızlı bir şekilde özüne dönüşümüne ciddi ölçüde katkı sağlayıp, süreyi kısaltmak bizlerinde elinde. Antalya Büyükşehir belediyesi ekipleri tarafından kapalı kalan bu süre zarfında çevre temizliği, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleşti. Halende bu çalışmaların sürdüğünü söylemek mümkün. Düden Şelalesi geçtiğimiz yıllarda yansıttığı güzelliği ile bugün kıyaslandığında ise insanların nasıl doğaya zarar verdiğini gösteriyor.

Antalya Düden Şelalesi ‘ni Dünya Biliyor

Sadece Türkiye sınırları içerisinde tanınmayan Düden Şelalesi, dünyanın birçok yerinden turist çekiyor. Rengarenk bitki örtülerinin arasından falezlere dökülen ve Akdeniz ile buluşan bu keyifli manzara Lara bölgesinde yer alıyor. Her yıl milyonlarca fotoğrafın çekildiği şelale, huzur depolamamızın en güzel noktalarından birisidir.

Bu İçeriği Puanlayın
- Sponsor Reklam -

YANITLA

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Girin
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!