Haberler

İtalya’nın Venedik Şehrine Giriş Paralı Oluyor!

İtalya ‘nın en önemli şehirlerinden birisi olan Venedik, Temmuz 2020 tarihinden itibaren parayla girişe açılıyor. Evet yanlış duymadınız. Dünyaca ünlü turizm merkezi 2020 yılında ücretli olacak. Eğer Temmuz 2020 ‘de Venedik ziyaret edeceğiniz yerlerden birisi olacaksa ücret ödemek zorunda kalacaksınız. İşte Venedik kentine giriş ücreti ve detayları.

İtalya Venedik Ücretli Oluyor Ücret Bilgisi

İtalya’nın kuzeydoğusunda bulunan ve dünyaca ünlü Venedik, kanallarıyla, tarihiyle biliniyor. Venedik ‘in belediye meclisinde alınan bir karar ile 2020 yılının Temmuz ayında geçerli olmak üzere kente girişler ücretli oluyor. Yerel basında çıkan haberlere göre Venedik Belediye Meclisi ‘nin ikameti bu şehirde olmayanlara 3 – 8 Euro arası giriş ücreti alacağını duyurdu. 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak bu uygulamanın sonuçları ilerleyen günlerde karşımıza çıkacak.

2021 Yılında İse Venedik Ücreti Zamlanacak

Deneysel olarak başlatılacak olan bu durum Venedik şehrindeki ücret uygulamasının tutumu ile fiyatların zamlanacağını da belirtiyor. Eğer kalabalık aynı şekilde devam ederse fiyatlarda artış olacak. Her yıl 20 milyon üzeri turist ağırlayan kent ziyaretçileri şehrin ekonomisine kazandırılacak. İtalya gezilecek yerler arasında yerini ilk sırada koruyan şehrin turist sayısında düşüş olacak mı önümüzdeki yıl göreceğiz.

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu