Bilişim

Google Yorumları Gözükmüyor? Algoritma Güncellemesi Eylül 2022

Google yorumları gözükmüyor? soruları 2021 Kasım ayında da yaşanmıştı ve yaklaşık 1 senedir devam eden sorunlarla geçmişti. Çeşitli bug veya bırakılan arka kapılardan google yorum yapmak isteyenler yapabiliyordu fakat 2022 Eylül güncellemesi ile yeni sorunlar başladı.

Google Yorumları Gözükmüyor?

Geçtiğimiz sene yani 2021 yılının Mart ayında yapılan çekirdek algoritma güncellemesi akabinde Kasım 2021 de güncellemeler başlamıştı. Bu gecikmeyi pandemi sürecine bağlayan Google geçtiğimiz günlerde yeniden Google hizmetlerini ele aldı. Bu hizmetlerden birisi de Google haritalar oldu. Gerçek yada sahte yorumların düşmediği, yayınlanmadığı gerçeği hergün yeni bir şikayet alırken, günümüzde halen sorunlar devam etmektedir.

Google Yorumları Gözükmüyor

Google Yorumlarım Neden Yayınlanmıyor?

Yaklaşık 3 yıldır Google haritaların amacı dışında kullanılması nedeniyle yapay zeka algoritmasını genişleten, geliştiren Google bu sorunların önüne geçebilmek için birçok önlem aldı. Bu önlemler arasında yer alan iki nokta var. Bu iki noktayı şu şekilde açıklayabilirim.

  • Google Benim İşletmem Yönetimi : Google haritalarda bir konuma gittiğimizde öyle bir yer olmadığını görürüz bazen. Paravan konumlar oluşturan işletme sahipleri bu şekilde farklı lokasyonlarda da öne çıkmak isteyerek müşteri kazanmaya çalışır. Fakat bilinmesi gereken Google politikaları vardır ve bu davranış tamamen kusurludur. Sadece gerçek konumlar oluşturulabilir. İşletme sahiplerinin bu girişimleri ile uzun yıllardır çöplüğe dönen haritaların artık temizlenme vakti gelmişti.
  • Google Benim İşletmem Sahte Yorum Hizmetleri : İşletmelerin bir diğer ilgilendikleri nokta ise sahte yorum hizmetleri ile manipülasyon yaratmaktır. Bu tür hizmetlerinde politikalara aykırı olması nedeniyle biriken milyarlarca yorumun temizlenmesi gerekiyordu. İşte Google Çekirdek Algoritma Güncellemesi Eylül 2022 bu sorunları temizlemeyi amaçlamıştır.

Google Haritalar Güncellemeleri ve İstenmeyen İçerikle Mücadele

Google haritalar her geçen gün yapay zekanın açıkları kapatma çabasıyla son 2 ay içerisinde onlarca güncelleme aldı. Hem günümüz teknolojisinin gerisinde kalmama hemde geçmişteki eksikleri tamamlama gayreti diyebiliriz. Sadece bir ay içerisindeki yapılan güncellemeleri görselde sürümleri ve tarihleri ile görebilirsiniz.

Google Maps Sürümleri

Google Algoritma Güncellemesi 2022 Eylül

Google her geçen gün birçok noktada gelişmeler sağlarken birçok noktada da eksikleri beraberinde getiriyor. Bu yüzden de herşeyin rayına oturması için zamana ihtiyaç vardır. Yıllardır hiçbir güncelleme vaadedilen bitiş tarihinde bitmemiştir. Çünkü arka planda her zaman devam eden işler vardır. Google haritalar yorumlarım gözükmüyor sorunları da bunlardan birisidir.

Google Yorumları Gözükmüyor?

Bu sorunların tamamen bitmesini beklemekten başka hiçbir çare yoktur. Çeşitli açıklar var ve yorum gönderimi yapabilenler var fakat bilmeniz gereken en önemli nokta silinmeler görülebilir. Sağlıklı bir şekilde şu sıralar yürümesi mümkün değil. Ayrıca Google haritalar yorum hilesi yapmadan öncede işletme sağlığınız için birçok riski göze almanız gerekebilir.

 

5/5 - (19 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu