Gezilecek Yerler

Cape Town Table Mountain (Masadağı) Güney Afrika

Cape Town Table Mountain, ülkenin en eski tarihine sahip kültürel miraslarından birisidir. Her yıl milyonlarca turist ağırlayan bu en eski şehir ”Anne Şehir” olarak bilinmektedir. Ülkenin en büyük ve en fazla ziyaret alan bu şehrini yükseklerden görmek için Masa Dağı tercih edilir. Üst tarafı düzlük olan ve tüm şehri ayaklar altına getiren bu dağın hakkında sizlere bilgiler sunayim.

Cape Town Masa Mountain

Güney Afrika kıtasının Cape Town şehrinde turizmin göz bebeği Masa Dağı, herkesin rahatlıkla çıkabileceği bir yerdir. Teleferik ile çıkılabilen bu dağın manzarası ile harikuladedir. Eğer bir gün yolunuz Güney Afrika’ya düşer ve bu şehri ziyaret edecek olursanız mutlaka Masa Dağını Cape Town gezilecek yerler listesine eklemeniz gerekiyor. Cape Town’un simgesi olan dağın orijinal ismi ise Table Mountain olarak geçmektedir. Fakat ülkemizde Masa Dağı olarak tercüme edilir.

Cape Town Table Mountain

Cape Town Table Mountain Nasıl Bir Yer

1087 Rakımda olan dağın ilk tırmanışı 1503 yılında gerçekleştirilmiş. Cape Fold Belt dağlarının bir parçasıdır. Bu dağa çıkmak için iki yol vardır. Teleferik ile çıkabilir veya Platteklip Gorge rotasını takip ederek çıkabilirsiniz. Platteklip Gorge Rotası dağa çıkmak için en ideal hiking rotasıdır.

Yağmur, buzullar ve rüzgarın etkisiyle doğal koşullar ile oluşan Masadağı, zirvesine çıktığınız zaman büyüleyecek bir manzarayla karşı karşıya gelmenizi sağlıyor. Müthiş bir Cape Town şehir manzarası ile Okyanus ayaklarınız altında kalacak.

Cape Town Table Mountain Zirvesi

En üst noktasına geldiğinizde kocaman bir düzlük sizi bekliyor. Zirvede restaurant ve kafeler bulunmaktadır. Tertemiz bir dağ havasında eşsiz lezzetli yöresel yiyeceklerin tadına burada bakabilirsiniz. Eğer hava bulutlu değilse manzara şehir ve okyanustur. Eğer hava sisli veya bulutlu ise harika bir dağ manzarası sizi karşılar. Zirvede saatlerce keyifli vakit geçirebilirsiniz. Cape Town gezi rehberi arasında alabileceğiniz civardaki yerlerde vardır. Masadağının iki tarafında yükselen iki dağ/tepe daha vardır. Şeytan Zirvesi ve Aslan Başı Tepesi olarak iki farklı noktaya teleferik ile çıkma imkanınız var. Eğer teleferik kullanmak istemezseniz bu alanlara zahmetli bir tırmanış ile çıkmanız mümkün.

5/5 - (24 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Gitmeyi çok istiyorum yazıda da güzelce anlatmışsınız teşekkürler bazı detayları bilmiyordum sayenizde öğrenmiş oldun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu