Haberler

Gelibolu Tarihi Alanı Müzekart Kapsamına Alındı

Ülkemizin en önemli ve sembolik alanlarından birisi olan Gelibolu, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kontrol edilmek üzere müzekart kapsamına alındı. Müze ve ören yerlerinde geçecek olan müzekart aynı zamanda gişelerdeki eşya dükkanları ile kafelerde de indirim imkanı sunuyor.

Gelibolu Müzekarta Açıldı

Çanakkale şavaşlarının yaşandığı ve ülkemizin milli bütünlüğü açısından önemli bir bölge olan Gelibolu, bundan sonra müzekart ile girişlere serbest hale getirildi. Bugüne dek sadece bilet satın alarak ziyaret edilebilen tarihi Gelibolu, Çanakkale gezilecek yerler denildiği zaman aklımıza gelen ilk yerdi. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde geçerli olmak üzere artık müzekart sahipleri bilet almadan giriş yapabilecek.

Hediyelik Eşya Mağazası İndirime Girdi

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yeri olarak kabul edilen Gelibolu, içerisinde barındırdığı hediyelik eşya dükkanlarından da indirim imkanı sunuyor. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi alanını ve içerisindeki tüm hediyelik eşyacıları kapsamaktadır.

Çanakkale Savaşlarının yaşandığı Gelibolu Tarihî Alanı’nda bugüne kadar yalnızca biletli olarak ziyaret edilebilen Kilitbahir Kalesi, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Namazgâh Tabyası ve Hamidiye Tabyası Müzekart kapsamında dahil edildi.

5/5 - (23 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu