Anasayfa Milli Parklar Adana Aladağlar Milli Parkı

Adana Aladağlar Milli Parkı

Adana Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi

9144
Adana Aladağlar Milli Parkı Nasıl Giderim

Adana Aladağlar Milli Parkı

Adana Aladağlar Milli Parkı Milli Parkı, Türkiye’nin en önemli yerlerinden birisidir.. Adana, Kayseri ve Niğde içerisinde toplamda 55.064,41 hektar alana sahip parklarından birisidir. 21.04.1995 tarihinde milli park statüsüne kavuşan ve Torosların en önemli bölümlerini oluşturmaktadır. Adana gezi rehberinize burayı ekleyerek başlayabilirsiniz.

Aladağlar Milli Parkı GENEL BİLGİLER

İLİLÇEYÜZÖLÇÜMÜİLAN TARİHİ
AdanaAladağ55.064,41 Hektar21.04.1995
TÜRÜBİTKİ TÜRÜYÜKSEKLİKYETKİLENDİRME
Milli ParkKaraçam3756 MetreOrman Genel Müdürlüğü

 

Adana’nın Aladağ ilçesinde bulunan bu milli park ismini ilçeden alıyor. 730 ila 3756 metre rakımlara kadar ulaşan milli park ağırlıklı olarak karaçam iklimine sahiptir. Ayrıca ardıç, göknar, titrek kavak, meşe, sedir gibi ağaç türleri ile yabani yonca , ayrık, keven, papatya, sütlegen, sığır kuyruğu, kekik, menekşe, devedikeni gibi otsu bitkiler yer almaktadır.

Adana Aladağlar Milli Parkı Sosyal İmkanlar

Aladağlar Milli Parkı SOSYAL İMKANLAR

KAFE / RESTORANFREE   Wİ-FİELEKTRİKTUVALET
×
ÇOCUK PARKIARAÇ PARK YERİÇEŞMEKONAKLAMA
×

Adana Aladağlar Milli Parkı Giriş Ücreti

Adana Aladağlar Milli Parkı içerisinde kafe alanı, tuvalet, çeşme, otopark gibi alanlar bulunuyor. Ayrıca piknik alanları, mescit, cami gibi alanlarda vardır. Aladağlar giriş ücreti 2020 yılının Eylül ayında aşağıdaki gibidir.

Adana Aladağlar Milli Parkı Giriş Ücreti

Şahıs 7 TL
İndirimli Şahısv 3.5 TL
Bisiklet 7 TL
Motorsiklet ve ATV 14 TL
Otomobil, Kamyonet ve Pickup 21 TL
Minibüs 63 TL
Midibüs 112 TL
Otobüs 189 TL
1 ünite Çadır (günlük) 30 TL
1 ünite Karavan (günlük) 30 TL

Aladağlar Milli Parkı BÖLGESEL İMKANLAR

DENİZ, GÖL VB.AĞAÇLIK ALANDAĞLIK ALANKANYON VB.

 

Çok geniş seçenekleri bulunan Aladağlar Milli Parkı nasıl bir yer merak ediyorsanız park içerisinde olan imkanlardan bahsedeyim. Milli Park içerisinde göller, göletler, dereler, mağara, şelale gibi birçok doğaya özgü güzellikler bulunmaktadır. Ayrıca Adana Ücretli Kamp Alanları denildiği zaman burası da unutulmamalıdır.

Aladağlar Milli Parkı Gezgin Değerlendirmesi

Üç farklı şehrin sınırlarında bulunan Aladağlar Milli Parkı ‘nın en önemli kısmı Adana’dadır. Milli park içerisinde aracınızı park edip dolu dolu vakit geçirebilirsiniz. Şelale, göl, dere akarları, mağaralar vs derken inanılmaz keyif alacaksınız. Adana milli parkları dediğiniz zaman aklınıza gelebilecek ilk ve en güzel yeridir. Eğer bir gün bu şehri ziyaret ederseniz mutlaka Adana gezilecek yerler listenize burayı ekleyin. Muazzam vakit geçireceğinizden şüpheniz olmasın.

HENÜZ YORUM YOK

YANITLA

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Girin