GenelGezgin Rehber

İlk Defa Kamp Yapacak Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

İlk defa kamp yapacak kadın arkadaşların kamplardan soğumaması için dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Özellikle son zamanlar sizlerden gelen geri dönüşlerden sonra bu içeriği üretmeye karar verdim. Günümüzde birçok kadın arkadaşımızında kamp yapma arzusu bir hayli fazla fakat içinizde kamp yaptığımı öğrendiğimde deneyipte olumsuz bulanlar var. Hatta bir daha kamp yapmam diyenler var. Bu yüzden de bu hataya düşmemeniz adına size ufak bir yazı dizisi hazırladım.

İlk Defa Kampa Gideceğim Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Eğer kamp yapmayı planladıysanız mutlak suretle aşağıdaki birkaç adıma dikkat etmenizi öneririm. Aksi durumda sizde bu yolda kamplardan nefret edecek duruma düşebilirsiniz. Birkaç adım ile işte dikkat etmeniz gerekenler..

Ekipman Seçimini Doğru Yapmak

Kuşkusuz bu işin en başı ekipman seçimidir. Özellikle ekipmanlarınızı seçerken koşullara uygun tercihler yapmalısınız. Örneğin bir uyku tulumu -10 yazıyor olsa bile bu kadınlardaki vücut ısısı farklılığından dolayı konfor sağlamaz! Dolayısıyla uyku tulumu, termal içlikler, kıyafet, ayakkabı veya bot gibi kritik noktalardaki tercihlerinizi cinsiyete yönelik almanız gerekmektedir. Ekipman hakkında daha fazla detaylı yardıma ihtiyacınız varsa Instagram üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Doğru Hava Koşullarını Belirlemek

Ekipmanlarınızı kusursuz tamamladıktan sonra doğru hava şartlarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Özellikle sıcak, ılıman ortamlar seviyorsanız kesinlikle kamp tecrübesini defalarca kez yaşamadan kış kamplarını tercih etmemelisiniz. Kesinlikle ilk kampınızı orta sıcaklıkta bir mevsimde yapmanızı öneririm.

Doğru Bölge Seçimini Belirlemek

Kamp yapacağınız iklimi hava durumlarına göre seçtikten sonra gideceğiniz bölgeyi seçebilirsiniz. İlk kamp deneyimlerinizi mutlaka ücretli kamp alanlarında yapın. Gideceğiniz kamp alanının temiz, yüksek puanlı ve önerilen olduğundan emin olun. Kamp alanlarının pis ve bakımsız olması da sizleri kamptan soğutacaktır. Kesinlikle solo kamp yapmayın! Ücretsiz alanlarda doğal koşullar sizleri bir nebze zorlayabilir bu yüzden de elektrik, tuvalet, korunaklı alan seçerseniz kendinizi güvende hissedeceksinizdir.

Doğru Arkadaş Seçimi Yapmak

Saydığım koşulları yerine getirirseniz tek başınıza da kampa gidebilirsiniz fakat muhakkak ilk kamplarınızda yanınızda birilerinin olmasını tavsiye ederim. Yanınıza alacağınız kişi yada kişiler arasında da mutlaka kamp deneyimi olan, kampçı sıfatını bilen birisi olması sizin konforonuza olacaktır. Eğer kendiniz gibi ilk defa kampa giden bir arkadaşınız ile yola çıkarsanız sıkılma durumunuz var. Ayrıca unutmayın ki kapalı kamp alanında dahi olsanız doğal koşullar her zaman vardır!

Kadınlarda Güvenle Kamp Yapabilir

Sizler için sadece birkaç temel adımdan bahsettim. Bu temel adımları ilk kamplarınızda uyguladığınızda artık sizde bir tavsiye içeriği üretecek duruma gelmişsiniz demektir. Kesinlikle bünyenizi sarsacak, sizi üzecek durumlardan uzak durarak birkaç adımlık tavsiyelerime kulak verin. İlk defa kamp yapacaklara tavsiye olarak sizlere bu adımları sundum. Güzel kamplar geçirmeniz dileğiyle..

5/5 - (55 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu