Kamp AlanlarıÜcretsiz Kamp Alanları

Adıyaman Nemrut Dağı Ücretsiz Kamp Alanı

Ülkemizin en doğu noktalarından birisi olan Adıyaman, doğal güzellikleri ile karşımıza çıkar. Adıyaman’da nerede kamp yapılır denildiğinde ise aklımıza ilk gelen nokta müthiş heykelleri ile Nemrut dağı gelir. Adına türküler mi yazılmadı, şiirler mi bestelenmedi bu eşsiz güzelliğe.

Adıyaman Nemrut Dağı Ücretsiz Kamp Alanı

Kamp yapmak isteyenler Adıyaman’a gittiyse Kahta ilçesine mutlaka uğramalıdır. Sadece kamp olarak değil kültürel bir gezi ile birleştirmek son derece önemli. Antik kent ve örenyerleri bulunan mevkide kamp yerini doğru seçmeniz gerekir. Birçok noktada Nemrut dağı milli parkı kamp yeri için uygundur. Bu milli park dünyanın birçok noktasından tırmanış, trekking gibi sporlar yapılması için insan çekiyor. Kamp yaparken dikkat etmeniz gereken nokta örenyerleri ve tarihi yapılardan uzakta olmanız.

Adıyaman Nemrut Dağı Kamp

Nemrut Dağı Nerede Kamp Yapılır?

Papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamak elbette olmaz ama yinelemekte fayda var. Örenyeri, müze statüsü, korunan alanlar kamp için uygun değildir. Heykellerin hemen dibinde kamp atamazsınız! Adıyaman ücretsiz kamp alanları arasında olsa da bunun bedeli ağır bir şekilde ödenebilir!

İlçe merkezinden turizm dönemlerinde milli park içerisine kadar toplu taşıma bulabilirsiniz. Veya özel araç, otostop çekmek gibi alternatifleri kullanabilirsiniz. Araçlarınız ile belli bir yere kadar çıkarak park edebilirsiniz. Zirveye çıkmak için biraz yürümeniz gerekecek!

Adıyaman Nemrut Dağı Kamp Yeri

Adıyaman Gezilecek Yerler 

Nemrut dağının en güzel yanlarından birisi elbette Adıyaman gezilecek yerler arasında yer alıyor olması. Zaten Adıyaman şehrindeyseniz mutlaka buraya geliyorsunuz. Birçok yer var fakat buranın büyüsü başkadır. Adıyaman müzeleri arasında yerini alan bir noktadır. Benim size önerim burada yaz aylarında gitseniz bile üzerinizde kalın bir şeyler olsun. Zira hava yaz aylarında bile oldukça serindir.

SOSYAL İMKANLAR BÖLGESEL DURUM DİĞER ÖZELLİKLER
× Tuvalet × Ağaçlık Alan Yaban Hayvanı
× Duş Dağlık Alan Aileye Uygun
× İnternet – Wi-Fi × İçilen Su Kaynağı × Market, Bakkal
× Elektrik × Dere, Çay Vb. Ateş Yakılabilir
 Araç Park Yeri × Deniz, Plaj Toplu Taşıma
× Göl, Gölet Gezilecek Yerler

 

Adıyaman Ücretli ve Ücretsiz Kamp Alanları Haritası

Sizlere hiçbir yerde bulamayacağınız bir haritayı sunuyorum. Harita üzerinde Adıyaman bütün ücretli ve ücretsiz kamp alanlarını bulabilirsiniz. Adıyaman Kamp Alanları Haritası isimli bloğumdan kamp alanlarının konumlarına ve tanımlarına ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu