Kamp AlanlarıÜcretsiz Kamp Alanları

Adıyaman Gölbaşı Gölleri Ücretsiz Kamp Alanı

Adıyaman ücretsiz kamp alanları denildiği zaman doğal güzelliğini koruyan noktalardan birisi Gölbaşı gölleri alanıdır. Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine bağlı, kafa dinleyerek doğa ile birlikte güne başlayabileceğiniz bir yerdir. Adıyaman gezilecek yerler arasında da gösterebileceğim bu alandan biraz bahsedelim.

Adıyaman Gölbaşı Gölleri Nasıl Gidilir?

Maalesef bu alana özel araç veya otostop ile gelebilirsiniz. Adıyaman merkezinden hareket eden araçlar ile en fazla Gölbaşı ilçesine kadar toplu taşıma ile gelebilirsiniz. 2080 hektar alana sahip bu alan Tabiat Parkı statüsünü taşıyan ve korunan alanlardan birisidir. Fakat burada kamp konusunda herhangi bir sorun yoktur.

Adıyaman Gölbaşı Gölleri Ücretsiz Kamp

Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Nasıl Bir Yer?

İnekli ve Azaplı bölgelerindeki gölleri kapsayan harika bir tabiat parkıdır. Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı kamp alanı için izin verilmiş noktalardan birisidir. Göllerde balık tutmak, yüzmek veya çeşitli aktivitelerde bulunmak yasaktır. Koruma altında olan bir bölge olduğundan buradaki tavırlarınıza dikkat etmelisiniz. Göllerde birçok kuş çeşidi gözlem altında olduğundan dolayı göl bölgesine sıfır kamp atmanız yasak. Fakat tabiat parkı içerisinde birçok kamp yeri ve günü birlik konaklama yapabileceğiniz yerler var.

  • SOSYAL İMKANLAR : Tabiat parkı içerisinde tuvaletler bulunuyor. Ayrıca birkaç işletmeninde olduğu yerde elektrik sorunu yaşamazsınız. Araçlarınızı park edebileceğiniz otopark mevcut. Park içerisinde içme suyu kaynağı olan çeşmeler, mescit, çocuk oyun alanı seyir terası ve büfe bulunuyor.
SOSYAL İMKANLAR BÖLGESEL DURUM DİĞER ÖZELLİKLER
 Tuvalet Ağaçlık Alan × Yaban Hayvanı
× Duş × Dağlık Alan Aileye Uygun
× İnternet – Wi-Fi İçilen Su Kaynağı × Market, Bakkal
Elektrik Dere, Çay Vb. × Ateş Yakılabilir
Araç Park Yeri × Deniz, Plaj × Toplu Taşıma
Göl, Gölet Gezilecek Yerler

 

Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Giriş Ücreti

2020 yılının güncel fiyatları belli. Fakat ilerleyen günlerde fiyatlarda değişiklikler yaşanabilir. Tabiat parkına yaya girişi ücretsiz. Bisiklet ve Mobilet 3 TL, Motorsiklet 4.5 T,L Otomobil 9 TL, Minibüs 27 TL, Midibüs 45 TL, Otobüs 81 TL

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu