Adıyaman Yenikale Örenyeri Detayları – Nasıl Giderim?

3
267 views
Adıyaman Yenikale Örenyeri Nerede Adres Müze Kart Geçiyor mu
YOUTUBE ABONE KAZANIN

youtubeabonekasma

Türkiye’nin müzeler konusunda önemli şehirlerinden birisi olan Adana, tarihin naif eserlerini ziyaretçileri ile buluşturuyor. Adıyaman şehrindeki müzeler, detayları, çalışma saatleri, tatil günleri, iletişim bilgileri, adres detayları, giriş ücret bilgileri ve Adıyaman müze kart geçen müzeler arasında ki bilgilerini bulabilirsiniz.

 Adıyaman Yenikale Örenyeri Genel Bilgiler
6.Yenikale Ören Yeri Kamp Yeri

Adıyaman Kahta ilçe sınırlarında olan Yenikale Örenyeri müze kart istemeyen hatta giriş ücreti olmayan tarihi miraslardan birisidir. Kültür Bakanlığı tarafından idare edilen müze bir nevi açık hava müzesi ve kültür müzesi niteliğindedir. Adıyaman Kahta ilçesinde Nemrut Dağı yolu üzerinde 60 Km mesafededir. Ulaşım özel araçlarla veya turlarla sağlanmaktadır.


Turizm Açık Hava Müzesi Adres Eski Kahta/Kâhta/Adıyaman
Hizmet Kültür Bakanlığı Telefon 04162162929
Ücret Ücretsiz Fax X
Müze Kart Ücretsiz E-Mail X

 Adıyaman Yenikale Örenyeri Çalışma Saatleri ve Tatil Günleri

Yaz ve kış saati uygulaması bulunan müzenin tatil günü yok. Çalışma saatleri içerisinde istenilen gün gidilebilir.


Yaz Dönemi Saatleri Kış Dönemi Saatleri Tatil Günleri
08:30 – 19:00 08:30 – 17:00 Yok

 Adıyaman Yenikale Örenyeri Hizmetleri ve Detayları

Ücretsiz giriş olduğundan dolayı müzekart gişesi bulunmamaktadır. Açık havadaki bu müzede tuvalet, otomat, kafeterya, sesli rehberlik gibi hizmetlerde bulunmuyor. Eğer bu müzeyi ziyaret edecekseniz kişisel ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanız gerekiyor.


Müzekart Satış × Yok Müze Mağazası × Yok
Geçici Müzekart × Yok Otomat × Yok
Sesli Rehberlik × Yok Kafeterya × Yok

Adıyaman Yenikale Örenyeri Tarihçesi
Adıyaman Yenikale Ören Yeri

Adıyaman merkeze ortalama 60km uzaklıkta bulunuyor. Kocahisar köyü yakınlarında olan bu örenyeri Komagene’ler tarafından inşa edilmiş. Hemen karşısında bulunan Arsemia ile birlikte kullanılmış. Önce Romalılar sonrasında ise Memluklular tarafından restorasyonu yapılan kale, 1970 ‘lerde ise kısmi bir şekilde onarılıyor. Kalenin içerisinde çarşı, cami, zindan, su yollar, güvercinlik kalıntıları ve kitabeler bulunuyor. Kale’den Nymphois’e doğru bir su yolu tüneli bulunuyor. 80 metre kadar uzunluğundaki bu tünelden suya ulaşabilirsiniz.

 


Adıyaman Ücretsiz Kamp Yerleri Listesi Adıyaman Ücretsiz Kamp Yerleri
Eğer Adana ücretsiz kamp alanı listesi ihtiyacınız varsa sizler için oluşturduğum bu içerik ile birlikte fikriniz de olacak. İşte size yakın yerler.
2 Adıyaman Ücretli Kamp Alanları Adıyaman Ücretli Kamp Yerleri
Eğer Adıyaman ’da kamp atmak istiyorsanız ama tesis olsun diyorsanız tam 6 adet tesis bulunuyor. Tesisi seçmek sadece sizin kararınız.
2 Adıyaman Ücretli ve Ücretsiz Kamp Alanları Haritası Adıyaman Kamp Alanları Haritası
Birçok noktada ücretli ve ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Adıyaman kamp haritası ile artık size en yakın yeri bulmanız sadece birkaç saniye sürecek!
2 Adıyaman Gezi Rehberi, Gezilecek Yerler Adıyaman Şehir Rehberiniz
Adıyaman hakkında bilmeniz gereken birçok bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz. Adıyaman nüfusu, ilçeleri, rakım, yüz ölçümü vb. birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Aramalar: Adıyaman Yenikale Örenyeri, Adıyaman Müze Kart Geçen Müzeler, Adıyaman , Adıyaman Müzeleri, Adıyaman Yenikale Örenyeri Nerede?, Adıyaman Yenikale Örenyeri İletişim, Adıyaman Yenikale Örenyeri Adres, Adıyaman Yenikale Örenyeri Harita, Adıyaman Yenikale Örenyeri Çalışma Saatleri, Adıyaman Yenikale Örenyeri Yaz Saati, Adıyaman Yenikale Örenyeri Kış Saati, Adıyaman Yenikale Örenyeri Tatil Günleri, Adıyaman Yenikale Örenyeri Toplu Taşıma, Adıyaman Yenikale Örenyeri Ulaşım,

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here