Adıyaman Yenikale Örenyeri Detayları – Nasıl Giderim?

Adıyaman Müzeleri - Adıyaman Müze Kart Geçen Yerler

4687
Adıyaman-Yenikale-Örenyeri-Nerede-Adres-Müze-Kart-Geçiyor-mu
- Sponsor Reklam 1 -

Türkiye’nin müzeler konusunda önemli şehirlerinden birisi olan Adana, tarihin naif eserlerini ziyaretçileri ile buluşturuyor. Adıyaman şehrindeki müzeler, detayları, çalışma saatleri, tatil günleri, iletişim bilgileri, adres detayları, giriş ücret bilgileri ve Adıyaman müze kart geçen müzeler arasında ki bilgilerini bulabilirsiniz.

Adıyaman Yenikale Örenyeri Genel Bilgiler

Adıyaman Kahta ilçe sınırlarında olan Yenikale Örenyeri müze kart istemeyen hatta giriş ücreti olmayan tarihi miraslardan birisidir. Kültür Bakanlığı tarafından idare edilen müze bir nevi açık hava müzesi ve kültür müzesi niteliğindedir. Adıyaman Kahta ilçesinde Nemrut Dağı yolu üzerinde 60 Km mesafededir. Ulaşım özel araçlarla veya turlarla sağlanmaktadır.

Turizm Açık Hava Müzesi Adres Eski Kahta/Kâhta/Adıyaman
Hizmet Kültür Bakanlığı Telefon 04162162929
Ücret Ücretsiz Fax X
Müze Kart Ücretsiz E-Mail X

 Adıyaman Yenikale Örenyeri Çalışma Saatleri ve Tatil Günleri

Yaz ve kış saati uygulaması bulunan müzenin tatil günü yok. Çalışma saatleri içerisinde istenilen gün gidilebilir.

Yaz Dönemi Saatleri Kış Dönemi Saatleri Tatil Günleri
08:30 – 19:00 08:30 – 17:00 Yok

 Adıyaman Yenikale Örenyeri Hizmetleri ve Detayları

Ücretsiz giriş olduğundan dolayı müzekart gişesi bulunmamaktadır. Açık havadaki bu müzede tuvalet, otomat, kafeterya, sesli rehberlik gibi hizmetlerde bulunmuyor. Eğer bu müzeyi ziyaret edecekseniz kişisel ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Müzekart Satış × Yok Müze Mağazası × Yok
Geçici Müzekart × Yok Otomat × Yok
Sesli Rehberlik × Yok Kafeterya × Yok

Adıyaman Yenikale Örenyeri Tarihçesi
Adıyaman Yenikale Ören Yeri

Adıyaman merkeze ortalama 60km uzaklıkta bulunuyor. Kocahisar köyü yakınlarında olan bu örenyeri Komagene’ler tarafından inşa edilmiş. Hemen karşısında bulunan Arsemia ile birlikte kullanılmış. Önce Romalılar sonrasında ise Memluklular tarafından restorasyonu yapılan kale, 1970 ‘lerde ise kısmi bir şekilde onarılıyor. Kalenin içerisinde çarşı, cami, zindan, su yollar, güvercinlik kalıntıları ve kitabeler bulunuyor. Kale’den Nymphois’e doğru bir su yolu tüneli bulunuyor. 80 metre kadar uzunluğundaki bu tünelden suya ulaşabilirsiniz.


İlgili Aramalar: Adıyaman Yenikale Örenyeri, Adıyaman Müze Kart Geçen Müzeler, Adıyaman , Adıyaman Müzeleri, Adıyaman Yenikale Örenyeri Nerede?, Adıyaman Yenikale Örenyeri İletişim, Adıyaman Yenikale Örenyeri Adres, Adıyaman Yenikale Örenyeri Harita, Adıyaman Yenikale Örenyeri Çalışma Saatleri, Adıyaman Yenikale Örenyeri Yaz Saati, Adıyaman Yenikale Örenyeri Kış Saati, Adıyaman Yenikale Örenyeri Tatil Günleri, Adıyaman Yenikale Örenyeri Toplu Taşıma, Adıyaman Yenikale Örenyeri Ulaşım,

Bu İçeriği Puanlayın
- Sponsor Reklam -

3 YORUMLAR

YANITLA

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Girin
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!