Haberler

Linga Adası 250bin Sterline Satışa Çıkarıldı!

Linga Adası, İskoçya ‘nın Shetland kentinin batısında yer alan Vaila Sound bölgesinde yer alıyor. Bugün itibariyle bu adaya talip olmak isteyenler 250bin sterlin ve üzeri teklifler vererek adayı satın alabilecek. Yaklaşık 2milyon ₺ ‘ye tekabül eden adayı iyi teklif veren alacak.

Linga Adası Tam Bir Doğa Harikası

Linga Adası Nerede Nasıl Giderim

Günümüzde global kriz haline gelen Covid19 salgını nedeniyle birçok kişinin doğaya kaçma sevdası arttı. İskoçya sınırlarında bulunan bu adaya sahip olmak ise elbette yine parası olana nasip olacak. Adanın Londra ‘da bulunan bir evin veya İstanbul Mecidiyeköy ‘de bulunan bir evin ortalama fiyatından daha ucuz olması ise birçok kişinin kafasında hayallere sürüklenmesine neden oldu. İskoçya ‘nın Shetland kentinde bulunan ve cennetten bir köşe diyebileceğimiz Linga Adası kimin olacak şimdiden merak konusu.

El Değmemiş Linga Adası Oldukça Bakir Bir Ada

Linga Adası Satılık Adalar

Finlandiya-Lapland-Gezilecek-YerlerAdanın en güzel yanı ise el değmemiş olmasıdır. Toplamda 63.75 dönüm olan Ada, doğa ile içiçe, deniz yolu ile ulaşım erişimi olan bir yerdir. 1934 yılından beridir tekne ile ulaşımın mümkün olduğu bu ada İskoçya ‘da olmasına rağmen Norveç sınırına çok daha yakındır. Ada da hali hazırda konaklama alanı yok. Sadece iki tane harabe kulube bulunuyor. Tarihi kalıntıları, eşsiz manzaraları ile insanları içerisine çekmeye başarabilecek Ada, kısa sürede talibini bulacaktır. “İskoçya’da adaları gerçekten geliştirmenizi yasaklayan özel yasalarınız var, bu yüzden her zaman her istediğinizi yapamıyorsunuz. Bu da maliyetleri düşürüyor. Yani çiftlik evi duvarları varsa, evi yeniden inşa etmemize izin verilir. Ancak yeni bir yapı inşa edemezsiniz.”

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu