Kamp AlanlarıKamp Haritaları

Çankırı Ücretli ve Ücretsiz Kamp Alanları Haritası

Çankırı her ne kadar küçük bir şehir olsa da birçok kamp yeri var. Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yerini alan ve Ankara, Kastamonu ve Çorum gibi şehirlerin ortasında yer alıyor. Çankırı ücretsiz kamp alanları olarak sizler birçok alternatif sunacağım. Bu alternatiflerin neredeyse tamamını internet ortamında bulamazsınız.

Çankırı Ücretli Kamp Alanları

Şehrin kamp aktiviteleri çok fazla gelişmiş değil. Turizme yönelik sadece kayak merkezi var. Bunun dışında her ne kadar turizm getirisi olmasa da ufak çaplı tabiat parkları mevcut. Lakin şehrin herhangi bir yerinde bilinen ücretli kamp alanı yok. Bu yüzden Çankırı ücretli kamp alanları alternatifleri arasında sizlere bir sunumum yok. Bu bölgede sayısız ücret ödemeden bakir alanlarda kamp atabilirsiniz. İşte sizler için derleyebileceğim o güzelim yerler.

Çankırı Ücretsiz Kamp Alanları Listesi

Şehrin dört bir yanından sizlere hiçbir yerde bulamayacağınız onlarca kamp yerinden bahsedeceğim. Bu alanların neredeyse tamamı Çankırı gezisi yaptığım zamanlarda elde ettiğim koordinatlardır. Bu yüzden mevki olarak sizlere tam koordinatları ile bilgi vereceğim.

1- Kadın Çayırı Tabiat Parkı Kamp Alanı
Çankırı Kadın Çayırı Tabiat Parkı Kamp Yeri

Şehrin kamp alanı olarak bilinen yerlerinden birisidir. Giriş ücreti var. Ücret karşılığında alana giriş yapıyorsunuz. Tabiat parkı içerisinde mescit ve tuvaletler var. Fakat çok temiz ve bakımlı olduğunu söylemek mümkün değil. Onun dışında temiz hava alıp, huzurlu bir kamp yapmak için tercih edebilirsiniz. Bölge halkı tarafından piknik mekanı olarakta kullanıldığından bolca aile görmek mümkün

2- Kenbağ Tabiat Parkı Kamp Alanı

Şehrin merkezinde bulunan Kenbağ Tabiat Parkı kamp için son derece ideal yerlerden birisidir. Kamp atabileceğiniz bu bölge son derece bakımsız bir bölge. Güvenliğinizi insan faktörlerine karşı sağlamadan gitmeyin. Bölge kültür seviyesi çok düşük alkolikler ile dolu.

3- Kırkpınar Yaylası, Gölü Kamp Alanı

Çankırı Ilgaz ilçesinde bulunan Kırkpınar yaylası kamp için harika ötesi bir yerdir. Ulaşımı aracı olmayanları biraz zorlayacak olsa da burada yapacağınız kampları unutmanız çok zor. Çankırı ücretsiz kamp alanları arasında en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Kırkpınar yaylası gölü manzarasında huzurun tadını çıkartın.

4- Yapraklı Belediyesi Yeşil Gölet Tesisleri Mesire Alanı

İsminden de anlaşıldığı üzere Yapraklı ilçesinde yer alan Belediye tesisidir. Burada ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Yeşil renkli doğal oluşmuş bir gölete karşı güzel vakit geçirebilirsiniz.

5- Çankırı Yeşil Yayla Kamp Alanı

Burası çok bilinmeyen bir yerdir. Hatta böyle bir yer mi var diyebilirsiniz. Sizler için tam koordinatlarını da haritalarımda paylaştım. Eğer bu taraflarda kamp alanı arıyorsanız Çankırı Yeşil Yayla Kamp Alanı tam sizler için ideal bir yer olacaktır. Huzurlu, sakin ve bol oksijen ile güzel vakit geçirebilirsiniz.

6- Çankırı Sarı Gölü Kamp Alanı

Bu bölge çok bilinen bir yerdir ama kamp için ideal olduğunu bilen çok az kişi vardır. Maruf çayı ve Sarı Gölü’nün birleştiği yerde insanların çok az uğradığı bir noktada huzurla kamp yapabilirsiniz. Alpsarı göleti olarakta bilinir.

7- Çankırı Karamürsel Kızılırmak Kamp Alanı

Çankırının Çorum güzergahında bulunan bir bölgedir. Çorum’dan Çankırı’ya doğru akan Kızılırmak kenarında güzel bir kamp yeri vardır. Burasını rastgele keşfedip kamp yapmıştım. Koordinatlarını uzun zamandır saklarım. Ne zaman Çankırı üzeri Çorum istikametine geçsem bu bölgeyi değerlendiririm.

8- Çankırı Alıca Mevki Kamp Alanı

Eğer koordinatları bilmiyorsanız bulmakta güçlük çekeceğiniz yerlerin arasındadır. Çankırı Alıca kamp alanı derseniz size şehrin gürültüsünden uzakta sessiz, sakin ve huzurlu bir yer öneriyorum. Kızılırmak nehrinin bir kolu buradan geçmektedir. İçilebilir su kaynağı olmasa da birçok ihtiyacınızı bu nehir görecektir.

9- Şabanözü Gümerdiğin Kamp Alanı

Eğer biraz yükseklerde kamp yapmak istiyorsanız burası çok ideal bir yerdir. Tam koordinatlarını paylaştığım bu bölge rastgele keşiflerden birisidir. Gümerdiğin mevkinde bulunan bir yerdir. İnsanlardan uzak, sakin bir gün geçirebilirsiniz.

10- Kurşunlu Sarıalan Kamp Alanı

Yine gezi sırasında keşfettiğim yerlerden birisidir. Bol ağaçlık alanda çok sessiz bir kamp yapabilirsiniz. Herhangi bir şekilde yapılaşma yok. Bakir diyebileceğim bu yerde rastlamasam da siz yaban hayvanlarına karşı dikkatli olun.

11- Çankırı Kısaç Yaylası Kamp Alanı

Burasını da haritada bulamayacağınız kesin. Böyle bir yaylanın varlığından bölge halkı dışında haberdar olan yok. Bol yeşilliği olan ağaçlıklı bir alandır. Günün batışını, doğuşunu istemesenizde izleyeceğiniz bir bölgedir.

12- Çankırı Bozcaarmut Kamp Alanı

Ankara sınırına yakın bir noktadaır. Bozcaarmut mevkinde bulunan bu yer yayla tadında bir yerdir. Doğal oluşmuş su göletleri var. Garantisini verebilirim. Burada yapacağınız kampları unutmanız zor!. Çok keyifli, sakin, huzurlu bu alanda oksijene doyacaksınız.

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Daha önce hiçbir yerde görmediğim, okumadığım birçok yeri sizin sayenizde öğrendim.

  2. kamp haritaları konusuna biraz ağırlık verseniz ne güzel olur. Önümüzdeki yaza kadar biriksin 🙂

  3. Çok değerli bilgiler paylaşıyorsunuz gerçekten şahsım adına teşekkür ederim

  4. Çankırı da bu kadar yer var demek ki :)) Benim haberim yoktu valla çok teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu