Kamp AlanlarıÜcretli Kamp Alanları

İstanbul En İyi Ücretli Kamp Alanları – 10 Kamp Alanı

Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan İstanbul kamp alanları konusunda son derece iyi durumda. Özellikle son iki yıldır ülkemizin batı şehirlerinde de ciddi bir artış göstererek açılan kamp tesisleri modern çağa ayak uyduruyor. İstanbul kamp tesisleri hakkında sizlerle paylaşabileceğim en iyi 10 tesis şunlardır. Bu tesisler sadece İstanbul ili içerisinde olup çevresi değerlendirilmemiştir.

1 – Rumeli Feneri Giritli Çiftliği Camping
1-Rumeli Feneri Giritli Çiftliği Camping

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan Rumeli Feneri bölgesinde yer alan kamp alanı İstanbul’un en iyi kamp tesisleri arasında yer almaktadır. Giritli Çiftliği Kamp Alanında çadırınızla yada karavanınız ile kamp atabilirsiniz. Çadırınız yoksa tesis tarafından sunulan çadır kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Rumeli Feneri merkezine yaklaşık 2km uzaklıkta olan tesiste wc, elektrik, su gibi imkanlar bulunuyor. Tesis içerisinde kafe, restoran bulunmaktadır. Eğer market ihtiyacınız olursa 2km mesafe uzaklıktan temin edebilirsiniz. Tesisin yaban hayvanı riski yok. İstanbul ucuz kamp alanları arasında da yerini alıyor.

2 – Ağva Green Park Camping

2-Ağva Greenpark Camping

Ağva’da bulunan tesiste çadır kampınızı atabilirsiniz. Karavanlar içinde imkanları bulunan tesiste isteğe bağlı olarak bungalow kiralayabilirsiniz. İstanbul kamping tesisleri arasında en iyi plaja sahip diyebilirim. 139 A hatlı otobüsler ile tesisin önünde inebilirsiniz. Karavan kiralama hizmeti vermeyen tesis markete ortalama 2 km uzaklıktadır. Yaban hayvanı riskinin çok düşük olduğu tesiste deniz, duş, wc ve elektrik gibi hizmetlerde bulunmaktadır. Ağva kamp alanları arasında kuşkusuz en iyisidir.

3 – Ağva Seferoğulları Camping
3-Ağva Seferoğulları Camping Kamp Alanı

Seferoğulları kamp alanı Greenpark camping ile aynı yerde bulunuyor. Birbirlerine çok yakın olan tesislerin çok büyük bir farkı yok. Seferoğulları kamping karavan kiralama hizmeti vermektedir. Ayrıca çadır ve bungalowda kiralayabilirsiniz. Gayet ideal bir kamp alanı diyebilirim. Ağva tarafında tercih edebileceğiniz çok fazla yer olsa da bu iki tesis her zaman önceliğiniz olmalı.

4 – Çekmeköy Fava Camping
4-Çekmeköy Fava Camping Kamp Alanı

Farklı bir sunum ile karşımıza çıkan Fava Camping Çekmeköy kamp alanları arasında zirvede. Ulaşımı son derece kolay olan Fava campingte çadır kampı, karavan ve vagon house kiralamaları yapabilirsiniz. Ayrıca kendi çadırınız ile de kamp atabilirsiniz. Wc, duş, elektrik gibi imkanların olduğu tesise paket servis hizmeti de vardır.

5 – Silivri Semizkum Mocamp Camping
5-Silivri Semizkum Mocamp

İstanbul’un en batısında kalan Semizkum Mocamp o taraflarda tercih edebileceğiniz en iyi kamp tesislerinden birisidir. Ulaşımı son derece kolay, çadır kamp, bungalow ve karavan ile konaklamak mümkün. Markete çok yakın bir konumda olan tesiste wc, elektrik ve duş imkanları vardır. İstanbul deniz kenarı kamp alanı dediğiniz zaman aklınıza gelecek ilk yerdir.

6 – Şile Sahil Köy Camping
6-Şile Sahil Köy Camping Kamp Alanı

139S otobüs hattının yanından geçtiği tesis Şile’de yer alıyor. Çadır kamp,bungalow ve karavan ile konaklama yapabilirsiniz. Denize sıfır olan kamp alanında ayrıca çadır kiralama hizmeti bulunuyor. Karavan kiralama hizmeti olmayan tesiste wc, duş ve elektrik mevcut. Şile kamp alanları arasında alternatif yer olarak görülebilir.

7 – Riva Elmas Burnu Tabiat Parkı
7-Riva Elmas Burnu Tabiat Parkı Kamp

İstanbul milli parkları denildiğinde birçok kişinin gözünden kaçan parklardan birisidir. Çadırınız ile giderek kamp atabilirsiniz. Milli park içerisinde Deniz, wc ve duş hizmetleri var. Ayrıca kumsaldaki kamp alanında elektrikte bulunuyor. Markete yakın olan milli parkın yaban hayvanı ile karşılaşma riskininde diğer yerlere göre yüksek olduğunu unutmayın. Kırsal bölümlerinde domuz ve tilkilere rastlanmıştır.

8 – Şile Woody Ville Tatil Köyü
8-Şile Woodyville kamping kamp alanı

Yine aynı lokasyonda olan bir başka tesis konsepti ile dikkat çekiyor. Woodywille kovboy hotel ve kamping olarak hizmet veren tesise ulaşım kolay. Denize yakın olan kamp alanında ayrıca havuz bulunuyor. Elektrik, duş ve wc sorunu yaşamayacağınız yerde ayrıca bungalow kiralama hizmetide var.

9 – Çatalca Çilingoz Tabiat Parkı
9-Çatalca Çilingoz Tabiat Parkı

İstanbul’un en batısında kalan tabiat parkıdır. Çilingoz kamp alanları arasında en başta gelir. Denize sıfır olan yerde duş alacağınız yerler bulunuyor. Ulaşımı kolay olan milli parkta kendi çadırınız ile konaklayabilirsiniz. Çadır ve karavan için uygun bir yerdir.

10 – Sarıyer Marmaracık Koyu Tabiat Parkı
10-Sarıyer Marmaracık Koyu Tabiat Parkı

Sarıyer kamp alanları arasında mümkün olmadığınca tercih edilmeyecek bir yerdir. Çadır kamp ve karavan için uygun olan yerde wc yok. Ulaşımıda biraz sıkıntılı olan bölgede market bulunmuyor. Yaban hayvanı olarak tilki ve domuzlara rastlayabilirsiniz.

İstanbul Kamp Alanları, Ücretli Kamp Alanları, En İyi Kamp Alanları, Seferoğulları Camping, Gree Park Camping, Giritli Çiftliği Camping, Fava Camping, Semizkum Mocamp Camping, Rotasız Gezgin, Şile Sahilköy Camping, Riva Elmas Burnu Camping, Kaptanın Mezarı Kamp Alanı, Woody Ville Camping, Çilingoz Ormanı Tabiat Parkı, Giritli Çiftliği Kamp Alanı, Green Park Kamp Alanı, Seferoğulları Kamp Alanı, Fava Camping Kamp Alanı, Semizkum Mocamp Kamp Alanı, Şile Sahilköy Kamp Alanı, Elmas Burnu Kamp Alanı, Woody Ville Kamp Alanı, Giritli Çiftliği Kamp Ücreti, Green Park Kamp Ücreti, Seferoğulları Kamp Ücreti, Fava Camping Kamp Ücreti, Semizkum Mocamp Kamp Ücreti, Şile Sahilköy Kamp Ücreti, Elmas Burnu Kamp Ücreti,Woody Ville Kamp Ücreti, Giritli Çiftliği Drone, Green Park Drone, Seferoğulları Drone, Fava Camping Drone, Semizkum Mocamp Drone, Şile Sahilköy Drone, Elmas Burnu Drone, Woody Ville Drone, Giritli Çiftliği Ulaşım, Green Park Ulaşım, Seferoğulları Ulaşım, Fava Camping Ulaşım, Semizkum Mocamp Ulaşım, Şile Sahilköy Ulaşım, Elmas Burnu Ulaşım, Woody Ville Ulaşım,

5/5 - (3 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Sonunda adam gibi bir bilgilendirme buldum. İstanbul ücretsiz kamp yerleri diye aratıyorum kocaeli, tekirdağ, yalova her yer var istanbul yok.

  2. Böylesine güzel bir bilgilendirme için öncelikle teşekkür ederim. Sizin önerilerinize önemseyerek Ağva Green Park Camping’e gittim ve çok memnun kaldım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu