Kamp AlanlarıÜcretsiz Kamp Alanları

İstanbul: Ketendere Koyu Ücretsiz Kamp Alanı

İstanbul’un büyük ölçüde bakir kalmış alanlarından birisidir. Sarıyer ilçesi Rumeli Feneri taraflarında bulunan koy İstanbul ücretsiz kamp yeri olarak tercih edilebilir. Ketendere koyu nerede?, Ketendere Koyu nasıl gidilir?, Ketendere Koyu güvenli mi? Sizler için tüm detayları en güncel haliyle yazıyorum.

Ketendere Koyu Nasıl Bir Yer

Ketendere Koyu Nerede?

İstanbul Sarıyer ilçesi Rumeli Feneri taraflarındadır. Ketendere Köyü kıyısında bulunan koy son derece sessiz, sakin ve manzarası tatmin edecek güzelliktedir. Ormanlık alanı arkasına alarak Karadenizin hırçın sularını kucaklayan Ketendere Koyu nerede sorusuna ise lokasyon olarak yanıt veriyorum. Henüz haritalarda yeri bulunmayan bu doğa alanı dün itibariyle haritaya eklenmek için istek gönderildi. Sizlere tam GPS bilgilerini veriyorum.

İstanbul Ketendere Koyu Nasıl Giderim?

Ketendere Koyu Nerede Nasıl Giderim

Ketendere koyu ulaşım olarak son derece kolaydır. İster kendi aracınız ile, isterseniz toplu taşıma ile yakınlarına kadar gidebilirsiniz. İstanbul içi ulaşım yöntemlerine baktığımızda ilk etapta ulaşmanız gereken nokta Hacı Osman Metro durağıdır. Bu duraktan 150 numaralı İ.E.T.T. otobüsüne binerek en son durakta iniyorsunuz. Trafiğe bağlı olarak yaklaşık 45-70 dakika içerisinde Rumeli Feneri son durakta olursunuz. Buradan sonra ise yaklaşık 20dakika yürüyüş mesafemiz vardır. Aşağıdaki işaretlediğim konumlardan yola çıkarsak;

Rumeli Feneri Ketendere Koyu Kamp Alanı

1 Numara : 150 numaralı otobüsün son durağıdır.
2 Numara : Rumeli Kalesinin olduğu noktadır. Otobüs durağından yaklaşık 10dakika yürüyerek buraya çıkabilirsiniz.
3 Numara : Kale caddesini bitiminde ketendere sokak istikametinde yürüyerek köyün içerisinde devam edin. Haritada işaretlediğim yere yaklaştığınızda içeriye doğru keçi yolları göreceksiniz. Bu keçi yollarını takip ederek Ketendere koyu bölgesine çıkarsınız.

Ketendere Koyu Nasıl Bir Yer?

İstanbul ücretsiz kamp alanları arasında bakir noktalardan birisidir. Fakat son zamanlar yine tek tük insan akımına uğramaya başladı. İstanbul’un Karadeniz kıyısında yerini alan bu bölge taşlık, kayalık bir bölgedir. Ormanlık alan arkasında kalıyor. Ormanlık bölge ise Marmaracık Tabiat Parkı ‘dır. Bölgede kamp atmak için yumuşak zemin bulabilirsiniz ama bölgeyi iyi bilmeyenlerin biraz alan keşfi yapması gerekir. Ketendere koyu büyük bir alanı kapsamaktadır. Herhangi bir şekilde kamp yasağı, sit alanı, özel mülkiyet durumu yoktur. Herkesin çok rahat bir şekilde ulaşabileceği alandır. Bölgede yaban hayvanına çok fazla rastlanmıyor. Çok nadirde olsa domuz riski vardır. Genellikle kirpi yada geyiklere rastlayabilirsiniz. Bölgenin yaban hayvan statüsü yok lakin siz yine de orada bir yaban hayatının olduğunu unutmayarak sessizliğinizi koruyun. Ufak çaplı ateşler yakabilirsiniz lakin bu durum Jandarmayı üzerinize çekmenize neden olabilir.

Sarıyer Ketendere Koyu

Ketendere Koyu market ve alışveriş noktalarına 2km mesafededir. Bu yüzden alışverişlerinizi yaparak gitmeniz önerilir. Bölgede elektrik, doğal su kaynağı, tuvalet yoktur. Tüm operatörler sorunsuz bir şekilde çekmektedir.

Ketendere Koyunda Neler Yapılabilir?

Ketendere koyuna yaklaşık 10 dakika mesafesinde Rumeli Feneri kalesi gezilebilir. Rumeli Feneri çarşısından Rumeli Deniz Feneri isikametine ilerleyerek hem balıkçı barınağı, marina gibi yerleri gezebilirsiniz. Deniz Feneri içerisinde ise türbe bulunmaktadır. Çarşı içerisinde gezebileceğiniz başka bir yer yok. Koylar, Marmaracık Tabiat Parkı gidebileceğiniz diğer yerlerdir. Ketendere Koyu toplu taşıma ile ulaşımı kolay olsa da şehir içerisinde taksi, dolmuş, otobüs, minibüs gibi ulaşım yoktur. Yani aracınız yoksa her yere yürüyerek gitmek zorundasınız. Ketendere koyu kayalıklarında güzel fotoğraf kareleri yakalayabilir, gününüzü ölümsüzleştirebilirsiniz.

Ketendere Koyu Kamp Alanı mı?

Öncelikle bilinmesi gereken buranın kamp alanı olmadığıdır. Ama kamp atılabilecek bir yer olmasıdır. Her geçen gün çeşitli statüler kazanarak yada özelleştirilerek buraların gidişatının değişeceğini unutmayın.

Kısa Kısa Soru Cevap

Ketendere Koyu Nerede?
Cevap : İstanbul / Sarıyer / Rumeli Feneri – Ketendere Köyü

Ketendere Koyu Nasıl Giderim?
Cevap: Ulaşım özel aracınız yada toplu taşıma ile mümkün. Otostop ile çok fazla şansınız olmayabilir. 150 numaralı İ.E.T.T. otobüslerine Hacıosman Metro’dan binerek son durakta inebilirsiniz.
Ketendere Koyu Ücretli mi?

Cevap: Ketendere Koyu ücretsiz olarak kamp atabileceğiniz bir yerdir.

Ketendere Koyu Kamp Alanı mı?
Cevap: Ketendere Koyu kamp alanı statüsünde değildir. Lakin çevreye karşı çok dikkat çekmeden kamp atabilirsiniz.

Ketendere Koyu Ateş Yakılıyor mu?
Cevap: Ketendere koyunda sadece ufak çaplı, korunaklı ateş yakabilirsiniz. Ateş yakarken sote bir nokta bulmaya, jandarmayı üzerinize çekmemeye özen gösterin.

Ketendere Koyu Tuvalet, Elektirik vs. Var mı?
Cevap: Ketendere koyunda tuvalet, doğal su kaynağı, duş, wi fi, market gibi olanaklar yoktur.

Ketender Koyu Yaban Hayvanı Var mı?
Cevap: Bölgede nadirde olsa yaban hayatı görülmektedir. Bir zamanların yoğun domuz bölgesiydi. 3. Köprü ve bağlantılı yolların yapımında gerçekleşen doğa katliamı sonrası bölgedeki domuzların bir çoğu kaçmak için denizi kullanarak boğuldu. Kirpi, tilki, kertenkele sıkça göreceğiniz türlerdir.

Ketendere Koyu Aile İçin Uygun mu?
Cevap: Bölge aile için uygun bir yer değildir. Özellikle çocukların orada bulunması çok riskli ve tehlikelidir.

Ketendere Koyu Telefon Çekiyor mu?

Cevap: Bölgede Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi tüm hatlar sorunsuz bir şekilde çekmektedir.

Sorunuzun Yanıtı Yok mu?
Eğer aradığınız sorunun yanıtını bulamadıysanız bu makaleye yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz. Sizler için elimden geldiğince yanıtlamaya özen gösteriyorum.

İlgili Aramalar: Sarıyer Ücretsiz Kamp Alanları, Sarıyer Ücretli Kamp Alanları, Sarıyer Ketendere Koyu Nerede?, Rumeli Feneri Kamp Alanları, Giritli Çiftliği Camping, İstanbul Deniz Kenarı Kamp Alanları, İstanbul’da Nerede Denize Girilir?, Marmaracık Gençlik Kampı, İstanbul Ücretli Kamp Alanları Haritası, İstanbul Kamp Alanları Haritası, İstanbul Kamp Yerleri

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. her şeyi anladımda herkesin bilmediği kamp alanlarını sen nereden biliyorsun (:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu