İstanbul: Rumeli Feneri Giritli Çiftliği Camping

3818
Giritli-Çiftliği-Camping-İstanbul-Ücretli-Kamp-Alanları
- Sponsor Reklam 1 -

Şehrin kıyısında ulaşımı kolay olan camping alanlarından birisidir. İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Rumeli Feneri bölgesinde olan Giritli Çiftliği Camping İstanbul’un en iyi kamp alanlarından birisidir.

Giritli Çiftliği Camping Nerede?

Rumeli Feneri’ne yakın bir lokasyonda olan kamp alanı İstanbul ücretli kamp alanları arasında yerini alıyor. Yakın zamanda konakladığım tesis hakkında sizlere 2019 güncel bilgilerini paylaşıyorum.

Giritli Çiftliği Camping Ulaşım Bilgileri

İstanbul’un bir çok noktasından kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Hacıosman metro durağından ve Taksim’den tek otobüs ile kolayca ulaşabilirsiniz. 40 numaralı Rumeli Feneri / Garipçe Taksim İETT otobüsü ile veya 150 Hacıosman / Rumeli Feneri otobüsünü kullanarak kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. En son duraktan indikten sonra yaklaşık 15dakikalık bir yürüyüş mesafeniz olacak.

1-Rumeli-Feneri-Giritli-Çiftliği-Camping

Giritli Çiftliği Camping Fiyat

İstanbul’un en ekonomik yerlerinden birisidir. İstanbul ucuz camping denildiğinde ilk aklımıza burası gelir. Günlük kendi çadırınız ile 20₺ ‘ye konaklayabilirsiniz. Eğer tesisin çadırlarından faydalanmak isterseniz kişi başı günlük 40₺ ‘dir. Karavan kiralama hizmeti bulunmayan tesise kendi karavanlarınız ile gidebilir günlük 50₺ ‘ye kalabilirsiniz.

İstanbul En İyi Ücretsiz Kamp Alanları İçin Tıklayın

Giritli Çiftliği Camping İmkanları

Tesiste restoran, lavabo, tuvalet, elektrik ve wi-fi var. Yaklaşık 700 metre mesafedeki Ketendere koyu yüzmek için ideal bir yer. Lakin tesiste yada koyda duş olmadığından sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bölgeye en yakın market ve diğer işletmeler yaklaşık 2km mesafededir. Tesiste ve civarında tüm operatörler sorunsuz bir şekilde full çekmektedir. Giritli Çiftliği camping doğanın içerisinde rahatlığı yaşayabileceğiniz bir yer.

Giritli Çiftliği Camping Güvenli mi?

Bölgede yaban hayvanına çok nadirde olsa rastlanabilir. İstanbul’un kırsalında bulunan kamp alanında zaman zaman domuz görülür. Ayrıca kirpi, geyik, çakal görme olasılığında vardır. Yaban hayatına alışık olan bu hayvanlar insanlara yaklaşmamaktadır. İstanbul aile kamp alanları olarakta bu campingi size alternatif olarak gösterebilirim.

Sarıyer Kamp Alanları

İstanbul’un büyük ilçelerinden birisi olan Sarıyer birçok kamp tesisini barındırıyor. Sarıyer ücretli kamp alanları denildiğinde ise aklımıza ilk gelen yer burasıdır. Giritli Çiftliği Kamp Alanı çevresinde ziyaret edip, gezebileceğiniz birkaç yer bulunuyor. Deniz feneri, Rumeli Feneri, Ketendere Koyu ve Rumeli Kalesi İstanbul gezilecek yerler arasında yer alıyor.

İstanbul Kamp Alanları Haritası

İstanbul’un birçok bölgesinde kamp alanı bulunuyor. İstanbul ücretsiz kamp alanları yanı sıra ücretli kamp alanları da bir hayli fazla. Sizler için kolay bir rehber yaptım. İstanbul kamp haritası üzerinden dilediğiniz lokasyona yol tarifi alabilirsiniz.

İSTANBUL ÜCRETLİ VE ÜCRETSİZ KAMP ALANI HARİTASI İÇİN TIKLAYIN

Bu İçeriği Puanlayın
- Sponsor Reklam -

3 YORUMLAR

YANITLA

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Girin