Kamp AlanlarıÜcretli Kamp Alanları

Muğla: Kayaköy Jungle Camping

Muğla’nın en popüler ilçelerinden birisi olan Fethiye kamp alanları arasında yeni bir işletme barındırmaya başladı. Yaklaşık 5 ay kadar önce açılan ve hizmet vermeye başlayan Kayaköy Jungle Camping tesisindeydim.

Kayaköy Jungle Camping Nerede?

Fethiye ‘ye bağlı olan kamp alanı Kayaköy Rum Evleri’nin tam karşısında yer alıyor. Ulaşımı son derece kolay olan kamp alanına gece geç saatlere kadar toplu ulaşım ile gitmek mümkün. Bu hafta konakladığımız tesis hakkında biraz daha detaylı bilgiler vermeden önce alttaki haritadan lokasyonunu haritalarda görebilirsiniz.

Kayaköy Jungle Camping Ulaşım Bilgileri

Fethiye’nin her yerinden toplu taşıma kullanarak gelebilirsiniz. Fethiye merkez, Ölüdeniz, Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi gibi birçok yerden gece geç saatlere kadar Kayaköy Jungle Camping ulaşım kolaydır.

Kamp alanı Kayaköy harabe kentin tam karşısındadır. Harabe kent girişine gelmeden sağdan içeri doğru sizi yönlendirecek bir tabela bulunuyor.

Kayaköy Jungle Camping Fiyat

Kayaköy Jungle Camping Konaklama Fiyatları

Konaklama fiyat politikasına baktığımızda Fethiye ucuz kamp alanı olarak en başta yerini alıyor diyebiliriz. Elbette konaklama ücretlerinin yanında sizlere sunulan imkanlarda son derece tatmin edici. Öncelikle bilinmesi gereken bir aile işletmesi olarak faaliyet gösteriliyor. Mekanda çadır kurabilir, çadır yada bungalow kiralayabilirsiniz. Paylaşmış olduğum fiyat bilgileri Eylül 2019 geçerliliğini korumakta olup, önümüzdeki günlerde değişkenlik gösterebilir.

Kendi Çadırınız İle Konaklama Fiyatı

Eğer tesisten herhangi bir ekipman almadan kendi ekipmanlarınız ile konaklarsanız günlük kişi başı 30₺ ‘dir. Jungle Camping fiyat performansı olarak son derece ucuz.

Jungle Camping Çadır Kiralama

Eğer ekipmansız giderseniz tesisin ekipmanlarını kiralayabilirsiniz. Günlük kişi başı 45₺ ile kiralama yapabilirsiniz. Mevcut çadırlarda şişme yatak, yastık mevcut.

Jungle Camping Bungalow Kiralama

Tesis içerisinde kiralayabileceğiniz Bungalowlar var. Jungle Camping bungalow fiyatları ise günlük 150₺’dir. 2 kişilik bungalowda duş, wc, klima bulunuyor.

Jungle Camping Karavan Konaklama

Eğer kendinize ait bir karavanınız var ve konaklamak için bir tesis arayışındaysanız burada aracınızı çekebileceğiniz uygun yerler var. 90 lira karavan günlük kiralama karşılığında konaklayabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde ise Karavan kiralama hizmeti verilecek.

Kayaköy Jungle Camping Diğer İmkanlar

Kamp alanında konaklayan herkesin yararlanabileceği ortak kullanımlar mevcut. Bu hizmetler birçok yerde var belki ama bazı imkanlar buraya özel! Jungle Camping nasıl bir yer diye sorarsanız sizlere kısaca özetleyeyim. WC, Wi-Fi, Elektrik, Duş var. Bunların yanı sıra tesiste ortak kullanım alanı olarak mutfak yer alıyor.

Jungle Camping Mutfak Kullanımı

Tesisin mutfağı herkesin kullanımına açık lakin dikkat edilmesi gerekenler var. Herhangi bir mutfak ekipmanı olarak buraya gittiğinizde tüp, ocak, bardak, çatal, kaşık, tava, tencere vb. bütün mutfak gereçlerini ekstra ücret ödemeden kullanabiliyorsunuz. Sadece kullandığınız gereçleri işiniz bittikten sonra yıkıyor ve kaldırıyorsunuz! Mutfakta 3 adet lavabo ve geniş tezgahlar  bulunuyor. Herhangi bir tıkanıklık yaşamadan işlerinizi rahatlıkla görebiliyorsunuz. Market alışverişlerinizi kendiniz yapıyorsunuz. Alışverişlerinizden arta kalanları ise işletmede bırakabilir ve başka arkadaşların kullanmasını sağlayabilirsiniz.
Kayaköy Jungle Camping Mutfak

Jungle Camping Açık Hava Sineması

Tesisin öne çıkan özelliklerinden birisi de açık alanda kurulmuş olan sinema perdesi ve projektördür. Ateş başında sinema keyfi yaşayabileceğiniz bir ortam hazırlanmış.
Kayaköy Jungle Camping Sinema Ateş

Jungle Camping Tarla’dan Boğaza

Tesis içerisinde yer alan bir tarladan sebzelerinizi koparıp yiyebilirsiniz. Camping’in müşterilerine sunduğu bu hizmet ile domates, biber gibi birçok şeyi dalından koparabilirsiniz! İşletme içerisinde yer alan ağaçlardan da olmuş meyveleri koparabilirsiniz.
Kayaköy Jungle Camping Tarla

Jungle Camping Oturma Düzeni

Kamp alanı içerisinde yer alan çardaklarda, banklarda, sandalyelerde, koltuklarda oturabilirsiniz. Hatta bazı ağaçların altına serilen halılar, kilimler yerde oturmak isteyenler içinde bir alternatif sunuyor.
Kayaköy Jungle Camping Oturma Planı

Jungle Camping Tesis İmkanları

Son derece temiz WC ve duş bulunuyor. Ağaçlıklı alanların altına kurulmuş çadırlar kiralanabiliyor. Yada ağaçlık alanlara çadırınızı kurabilirsiniz. Kayaköy Rum Evleri manzarasına karşı uyanabilirsiniz. Ağaçlık olmayan yerlerde ise brandalar mevcut. Brandaların altına çadırlarınızı kurabilirsiniz. Ayrıca bahçede salıncak ve hamaklarda bulunuyor. Birçok ufak ayrıntıyı unutmayan tesiste keyifli vakit geçirebilirsiniz. Jungle camping otopark hizmetini de ekstra bir ücret talep etmeden misafirlerine sunuyor.
Kayaköy Jungle Camping İmkanlar

Jungle Camping Hayvansever İşletme

Kayaköy Jungle Camping Hayvansever İşletme

Eğer bakmakla yükümlü olduğunuz patili bir evladınız varsa işletmeye getirebilirsiniz. Tesisin içerisinde pofuduk kedi ve müthiş zeki bir köpek var. İşletmenin baktığı bu sokak canları günün her dakikası oyun halinde. Zarar vermiyorlar, iyi huylular. Evlatlarınızın iyi vakit geçirmesini sağlayacak arkadaşları da var. Hayvansever işletme de bu canlara zarar vermeye kalkışmamalısınız!

Jungle Camping Çevresinde Yapılacak Faaliyetler

Kamp alanının çok ideal bir noktada olmasıyla birlikte birçok yere ulaşımı kolay halde giderek gününüzü daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Tarihi yerler, doğa sporları, çeşitli faaliyetler bunların başlıcaları.

  • Kayaköy Rum Evleri : 1922 yılında yaşanan nüfus mübadelesi ile Rumların Yunanistana göçmesiyle boşalan köye Türkler yerleşti. Birçoğunun uyum sağlayamadığı kent 1957 yılında yaşanan Fethiye depremi ile boşaldı. Günümüze kadar yıkık bir şekilde gelen bu kasabaya yürüyerek 5dakika da gidebilirsiniz. Jungle Camping ile yürüyüş mesafesinde bulunan bu müzeye giriş 7₺ ‘dir. Eğer müze kartınız varsa ücretsiz bir şekilde gidebilirsiniz.
  • Fethiye Gemiler Koyu : İster trekking yapın, ister yüzün. İsterseniz doğanın sesini dinleyin. Gemiler koyu yaklaşık 8 km uzaklıktadır. Eğer tesisteyseniz ve birkaç gün burada kalacaksanız muhakkak buraya gidip tadını çıkartın derim!
  • Fethiye Gemiler Adası : Ulaşımı tekneler ile gidilen müthiş bir ada. Bütün gün yürümeye doyamayacağınız bir yer. Fethiye gezilecek yerler arasında da kuşkusuz en güzel yerlerden birisidir.
  • Darboğaz Fethiye : Zaten çok yakın bir lokasyondasınız. İyi bir yüzücüyseniz burada denize girebilirsiniz. Orman yürüyüşleri yapabilir, trekking faaliyetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Darboğazdan Akvaryum koyu istikametine doğru gidebilirsiniz!
  • Kayaköy Af Kule Manastırı : Kayaköy’den bir yere kadar dolmuşla ulaşım sağlayabilirsiniz. Dolmuşlar ile Af Kule Manastırı sapağında inerek yaya devam edebilirsiniz. Yaklaşık 1km yoldan sonra 1km’lik bir mesafede taşlık, orman yolu ve hafif tırmanışlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Af Kule ve Af Kule Manastırı olarak iki ayrı yerden oluşuyor.

Ayrıca gün içerisinde Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Ölüdeniz, Amintas Kaya Mezarları, Fethiye Kalesi, Fethiye Müzesi gibi yerlere giderek çeşitli faaliyetlerde de bulunabilirsiniz. Fethiye gezilecek yerler arasında birçok yer mevcut. İlçenin birçok yer tarih, plaj ve doğa harikası. Planlamanızı kendinize göre gerçekleştirebilirsiniz.

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu