Arpenaz 3 Fresh Black Nasıl Bir Çadır?-İnceleme

8452
Arpenaz-3-Fresh-Black-Nasıl-Bir-Çadır-–-Teknik-İnceleme

Günümüzün en çok kullanılan çadırlarından birisi kuşkusuz Arpenaz 3 Fresh & Black çadır olmuştur. Birçok kampçının beğenerek kullandığı bu çadırın diğer çadırlardan ayıran özelliği nedir? Arpenaz 3 nasıl bir çadır? Tüm sorularınıza piyasadaki en kaliteli yanıtları vereceğim.

Arpenaz 3 Fresh & Black Çadır Teknik Özellikleri

Decathlon mağazaları tarafından piyasaya sunulan Arpenaz 3 F&B Çadır teknik özelliklerini ve bu teknik özelliklerin ne anlama geldiğini sizlerle paylaşıcam. Ayrıca bu teknik özellikler ile çadırın neden tercih edildiğini, tercih etmeyenlerin yaptığı hataları sizlere detayları ile sunacağım.

Arpenaz 3 Kamp Çadırı

Arpenaz 3 F&B Takma Çıkarma Kolaylığı, Kapasite ve Ağırlık İncelemesi

Takma ve çıkartma kolaylığı otomatik çadırlara göre meşakatlidir. Dolayısıyla kurulum kolaylığı biraz uğraştırır. Ortalama 10 dakikaya kadar kurulumu sürebiliyor. 190 x 200 boyutundaki çadırın yüksekliği 121.cm.

Eni 190 cm olan çadırın 3 kişilik olduğu bilinir. Matların genişliği 60cm olduğundan yanyana koyulduğunda 3 mat sığar bu yüzden de 3 kişilik çadır olarak piyasada satılır. Arpenaz 3 Fresh & Black Kapasitesi aslında 3kişilik değil, 2 kişiliktir.

Kılıf boyutu: 57 X 16 X 16 cm / 14,6 L Ağırlık: 3,2 kg. Çadır birçok çadıra göre ağırdır. En azından eş değer boyutlarda bir çadıra göre ağırdır. Bunun en büyük nedeni pollerlerin kalitesi ve üst brandada bulunan F&B kaplama olarak karşımıza çıkan teflon kaplamadır.

Arpenaz 3 Fresh & Black Isı ve Karanlık İncelemesi

Arpenaz 3 teflon kaplamalı üst brandası sayesinde yaz aylarında yapılan kamplarda son derece başarılıdır. Güneş ışınlarını (UV) keserek güneşin cilt sorunları için vereceği zararı azaltır. Güneşin sıcaklığını tamamen bitirmez. Sadece azaltır. Dolayısıyla çadırı kurarken iyi gerdirmeniz havalandırmanın doğru çalışmasını sağlayacaktır. Diğer çadırlara nazaran yaz aylarında biraz daha serindir. Eğer biraz daha serin olsun isterseniz üst brandanın 2 taraflı fermuarını açık bırakarak sinekliği kapalı kullanabilirsiniz.

Arpenaz 3 Fresh Black karanlık olmasının en büyük nedeni de teflon kaplamalı kumaşıdır. Gün içerisinde bile zifiri karanlık olarak kullanabilirsiniz.

ARPENAZ 3 F&B AVANTAJLARI ARPENAZ 3 F&B DEZAVANTAJLARI
Işığı Geçirmiyor Yüksek Rüzgara Karşı Dayanıksız
Su Geçirmiyor Bagaj Yok
Geniş Çadır Hava Sirkülasyonu Zayıf
Sağlam Branda 4 Mevsim Değil

Arpenaz 3 Fresh & Black Yorumları

Günümüzün en yaygın kullanılan çadır markalarından birisi olan Arpenaz 3 yorumları ile de ne kadar sevilen bir çadır olduğunu gösteriyor. Neredeyse her 2 kişiden birisinin bu çadırı önerdiğini ve memnun kaldığını duymak mümkün. Tabi ki Arpenaz 3 Fresh&Black yorumları arasında olumsuz söylemlerde var. Bu olumsuz söylemleri ise şikayetler başlığında anlatıcam. Maalesef birçok kişinin kullanım şeklinin dışında kullanarak mucize bekliyor. Arpenaz 3 poller zemine çakılmaya çalışılıyor mesela!

Arpenaz 3 Kamp Çadırı

Arpenaz 3 Fresh & Black Şikayetleri

Şikayet konularına baktığımızda genellikle havalandırma sorunu karşımıza çıkıyor. Arpenaz 3 Fresh & Black şikayet konuları arasında başta diyebiliriz. Sizler için genel şikayetleri başlıklar altında sunuyorum.

  • Arpenaz 3 Fresh & Black Havalandırma Sorunu : Öncelikle havalandırma ile ilgili ufak bir sorun olduğu doğru. Maalesef çadırın hava sirkülasyonu zayıf. Arpenaz 3 havalandırma sorunu hep olacak ama bunu minimum dereceye indirerek maksimum sonucu alabiliriz. Çadırımızı çok iyi gerdirerek havalandırma çubuklarını etkin hale getirebiliriz. Eğer kazıkları çakmazsanız çadır gerdirmeyi yapamaz ve havasızlıktan boğulursunuz. Üst brandanın kapılarını açarak çift taraflı hava almasını sağlayabilirsiniz.
  • Arpenaz 3 Ücret Politikası Şikayetleri : Piyasada benzer ürünleri bulabilirsiniz ama ürünün kalitesi fiyatını karşılıyor. Aynı özelliklerde bunu Husky markası sunsaydı fiyat 3katına kadar çıkabilirdi. Teflon kaplamalı ışığı, ısıyı azaltan yapısı ile çadırlar arasında fiyatına göre en iyisidir.
  • Arpenaz 3 Fresh&Black Yanlış Kullanım : Birçok kişinin yanlış bir şekilde kullanarak ürünü şikayet ettiğini anlamak mümkün. Örneğin ”hava alsın diye üst brandayı takmadım ve sıcaktan piştim” diye bir şikayet dikkatimi çekti. Öncelikle sıcağı minimuma indiren üst beyaz brandadır. Bu yüzden üst brandayı takmazsanız havadaki sıcaklık içeri girer! Arpenaz 3 şikayet konuları genellikle yanlış kullanımdan yada kullanmayı bilmemekten kaynaklanıyor. Arada fabrikasyon hatalar olabiliyor. Bu durumda ürünü 2 yıllık garantisi kapsamında değiştirebilirsiniz.

Arpenaz 3 Fresh&Black Garanti Süresi

Decathlon mağazaları satışını gerçekleştirdiği tüm çadırlara 2 yıl garanti sunuyor. Birçok ürünün 10 yıllık garantisi olduğu doğru ama bu çadırlarda geçerli değil! Arpenaz 3 Çadır Garanti süresi 2 senedir!

Arpenaz 3 Fresh&Black Nasıl Kurulur?

Kurulum olarak son derece kolaydır. Herkesin çok rahat bir şekilde kurulumunu gerçekleştirebileceği bir çadırdır. Arpenaz 3 Fresh&Black kurulum hakkında detaylı bir video sizlerle paylaştım. Doğru kurulum için videoyu izlemenizi öneririm.

Arpanaz 3 Fresh&Black Nasıl Toplanır?

Çadırın en büyük sorunlarından biriside kuşkusuz toparlamaktır. Doğru bir şekilde katlanmadığı zaman çadır kılıfına sığmıyor. Birçok kişinin toplama esnasında da havalandırma çubuklarına zarar verdiğini görmek mümkün. Arpenaz 3 çadır toplama videomu izleyerek nasıl kolay ve başarılı bir toplama gerçekleştirebilirsiniz bilin. Kılıfınızda yer bile kalacak!

Arpenaz 3 Fresh&Black Genel Değerlendirme

Birçok kampçının severek kullandığı çadır benimde son kullandığım çadırdır. Birçok marka ve model çadır kullandım. 399₺ fiyat performansına göre son derece iyi ve kaliteli bir çadırdır. Gönül rahatlığı ile satın alabileceğiniz bir çadırdır. Ee haliyle birazda karizması var. Kurulumu basit, toplaması kolay bir çadırdır. 2 kişinin geniş bir şekilde kullanabileceği çadırdır. Arpenaz 3 fresh&black çadır kesinlikle tercih edilebilecek bir çadırdır.

10 YORUMLAR

YANITLA

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Girin