Kamp AlanlarıÜcretsiz Kamp Alanları

İstanbul: Kilimli Koyu Kamp Alanı

Son bir yıl içerisinde ciddi ölçüde nasibini alan yerlerden biriside Kilimli koyu oldu. Yakın zamana kadar birçok kampçının gizli cenneti olan yer son zamanlar neredeyse tamamen bozuldu. Değnekçilerin haraca bağladığı, insanların çöplüğe çevirdiği yerlerden birisi oldu.

Kilimli Koyu Ücretsiz Kamp Alanı

2- Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

Öncelikle bilinmesi gereken birkaç ufak detay var. Kapı girişinde ne olduğu belirsiz kişiler fişsiz bilet kesiyor. Kimisi 20, kimisi 50 lira istendiğini söylüyor. Birkaç günlük kampımda karşılaştıklarımı paylaşmak isterim. Öncelikle kapıdaki değnekçiler Cuma günü öğleye doğru geliyorlar ve pazar akşamına kadar oradalar. Salı günü koya girdiğim için herhangi bir ücret ödemedim. Kapıda da kimseler yoktu. Çıkış yaparken para istediklerinde markete gidiyoruz diyerek araçla oradan uzaklaştık. Ağva kamp alanları arasında gözbebeğimiz olan koyun birçok yeri çöplük.

Kilimli koyu ücretsiz kamp atacağınız yerlerden birisi giriş yaptıktan sonra dümdüz yolun sonuna gidin. Kısa bir yol. Araç varsa park edin. Sonra ara bir orman yolu var oradan koyun arka tarafına giderek ücretsiz kamp atabilirsiniz. Plaj bölümünde kamp yasaklandı ve kamping tesisi günlük 80 lira gibi bir fiyat politikası uyguluyor.

Kilimli Koyu Kamp Yapılır mı?

İstanbul Kilimli Koyu Kamp Yeri

Bahsettiğim koyun arka taraflarında ağaçların altında yada ağaçlık olmayan uçurum boyunda kamp atabilirsiniz. Koyunlardan başka gelen giden olmuyor. Bölgede belediye tarafından yapılan tuvaletler var ama kaderine terkedilerek yapımı yarıda bırakılmış. Restoranın arka tarafındaki kayalıklara gittiğinizde ise No Kamp Yes Piknik yazılarını görebilirsiniz. Bu bölge tamamen çöplük içerisinde. Don, külot bile bulabilirsiniz.

İstanbul en iyi ücretsiz kamp alanları arasında gösterebildiğimiz yer için artık tedirginim. Kayalık bölgedeki restoranta gecenin yarısına kadar araçlar gelip gitmektedir. Işık, gürültü yoğundur.

Kilimli Koyunda Yaban Hayvanı Var mı?

Çadırınızda uyurken gecenin bir vakti elinde tüfeklerle domuz kovalayan insanları görürseniz şaşırmayın. Bağrışmalar, çağrışmalar içerisinde çevrede bulunan yaban hayvanlarını kovalayan insanlar hep vardı. Bölgede ciddi derecede domuz, çakal görebilirsiniz. Özellikle çakalların sesleri çok nettir. İnsanlardan kaçan bu canlılar size zarar vermiyor. Bu bölgede esas dikkat etmeniz kitle insanlardır. Kilimli koyu kamp alanı hakkında sizlere güncel olarak aktarabileceklerim bunlar. Gittiğiniz zaman neler ile karşılaşacağınız konusunda artık fikriniz var.

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Haftasonu gittim ve dediğiniz gibi girişte kim olduğu belirsiz kişiler 50 lira giriş ücreti istediler. Kilim koyu kamp alanı olarak bir tane tesis var. Cumartesi günü 100 lira günlük fiyat çekti. Gerçekten beş para etmeyecek kadar kötü bir tesis kurmuşlar ve soygun yapıyorlar

  2. Ben tam tersi haftaiçi gittim ve dediğiniz gibi ücret ödemedim. Cuma günü öğleden sonra kapıda birileri vardı ve ücret alıyordu. İyi ki gitmeden önce yazınıza denk geldim. Arka tarafa gidip kamp yaptım. Hem ücret ödemedim hem sessizdi 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu