Kamp AlanlarıÜcretsiz Kamp Alanları

İstanbul En İyi Ücretsiz Kamp Alanları – 10 Kamp Alanı

İstanbul’da ücretsiz kamp atabileceğimiz yerler var. Lakin bu yerler bazı zamanlarda sorunlar ile karşılaşmamıza neden olabiliyor. Bilinen ve bilmediğiniz İstanbul ücretsiz kamp alanları hakkında sizlere şu bilgileri verebilirim. İstanbul’da çok fazla alternatif olmadığından dolayı bu listede biraz mecburi hazırlanmıştır.

1 – Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

1-Ağva Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

Hacıllı piknik alanı ve hacıllı şelalesi özellikle 2019 yılında çevre düşmanlarından nasibini alan bir yer haline geldi. Eski tadı tuzu elbette yok. Özellikle haftasonları ve okul tatil günleri insanların tercih ettiği bir yerdir. Öğretmenlerin öğrencilerini pikniğe getirdiği alanda maalesef çöplüğe çevirme derslerine bizzat tanık oldum. Şelaleye doğru kamp atarsanız akşam saatlerinde sakinliği yakalarsınız.

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı - İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları İstanbul: Hacıllı Şelalesi ve Hacıllı Kamp Alanı
Kamp Alanı Hakkında Daha Fazla Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

2 – Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

2- Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

Kilimli koyu giriş ücreti olan bir yerdir. Burada haftasonu kamp atarsanız girişte ne olduğu belirsiz kişiler tarafından giriş ücretine fiş kesilmeden tabii tutulursunuz. Pazartesi-Perşembe arası hiç kimse olmadığından girişler ücretsizdir. Kilimli koyuna girdikten sonra restorana doğru ayrılan yoldan devam etmeden düz devam edin. Solda ağaçların altına kamp atabilirsiniz. Plaj kısmında bulunan kamp alanı hem ücretli, hem fahiş fiyatlıdır. Ağva ücretsiz kamp alanları arasında tercih edilebilir.

Kilimli Koyu Kamp Alanı - İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları İstanbul: Kilimli Koyu Kamp Alanı
Kamp Alanı Hakkında Daha Fazla Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

3 – Polonezköy Tabiat Parkı

3- Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı

Özellikle haftasonları aşırı yoğun olan bir noktadır. Yüzölçümü oldukça geniş olan Tabiat parkının derinliklerine ilerleyerek kamp atabilirsiniz. Giriş taraflarında insan kalabalığı sizi rahatsız edecektir. Polonezköy ücretsiz kamp alanı için ortalama 40 dakika yürümeniz gerekecektir. İstanbul içerisinde tercih edilebilecek yerlerden birisidir.

4 – Şile Darlık Barajı Kamp Alanı

4- Darlık Barajı Kamp Alanı

Darlık barajının etrafında sakin bulduğunuz herhangi bir yere kamp atabilirsiniz. Sizi rahatsız edecek insan modelleri ile karşılaşma durumunuz düşüktür. Akşam saatlerinde de tek tük keyifçi görebilirsiniz. Darlık barajı ulaşım konusunda da rahattır. Haftaiçi çok daha sakindir.

Şile Darlık Barajı Kamp Alanı İstanbul Kamp Yeri İstanbul: Darlık Barajı Ücretsiz Kamp Alanı
Kamp Alanı Hakkında Daha Fazla Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

5 – Çilingoz Danamandıra Tabiat Parkı

5-Çilingoz Danamandıra Tabiat Parkı Kamp

Milli park olarak bildiğimiz Danamandıra, Çilingoza bağlı Danamandıra beldesindedir. Ulaşımı son derece kolaydır. Günü birlik kamp atabilir, sakinliği doyasıya yaşayabilirsiniz. Tesislerden biraz uzaklaşmanız huzuru yakalamanıza yardımcı olacaktır.

6 – Çekmeköy Ömerli Barajı Kamp Alanı

6- Ömerli Barajı Esenceli Kamp Alanı

Devasal büyük bir yerdir Ömerli. Neredeyse tamamı yeşillik ve mavi ile örtülüdür. Ömerli barajı ücretsiz kamp yapabileceğiniz sakin yerlerden birisidir. Mandalar, keçiler, koyunlar, ördekler, kazlar, civcivler, kuşlar, böcekler derken tam bir doğa şöleni. Kesinlikle ulaşımı kolay olan bu bölgeyi değerlendirmelisiniz! Burada karşınıza kızıl sincaplarda çıkabilir!

7 – Kilyos Kumköy Kamp Alanı

7- Kilyos Kumköy Kamp alanı

Doğasına laf söylemek olmaz. Denize sıfır bir kamp alanıdır. Sarıyer’e bağlı olan bu alan festivallere ev sahipliği yapıyor. Sarıyer ücretsiz kamp alanları arasında öncelikli bir yerdir. Toplu ulaşım ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Çevresinde marketler, işletmeler var.

8 – Sarıyer Belgrad Ormanları

8- Belgrad Ormanı Kamp Alanı

İstanbul’un göbeğinde bulunan Belgrad ormanları kamp yasak mı sorusu ile karşımıza çıkar. Yasa gereği burada kamp yasak. Belgrad ormanlarına özel yasa var. Fakat ormanın derinliklerinde ateş yakmadan, gürültü çıkartmadan sorunsuz bir şekilde günlerce kalabilirsiniz. Kamp için son derece güzel bir yerdir.

9 – Şile Karamandere Saklıgöl

9- Şile Karamandere Saklıgöl Kamp Alanı

Karamandere gölü son derece güzel bir yer. Kalabalık olduğundan rahat bir kamp düşünmenizi önermem. Göl bölgesinden uzaklaşarak kamp atabilirsiniz. Birçok işletme, kafe ve restoran var. Trekking gibi faaliyetler için uygun değildir. Darlık barajına çok yakın bir noktadadır.

10 – Burgazada Madam Martha Koyu Kamp

10- Madam Martha koyu Kamp Alanı

Bu bölge hakkında sayısız yorum görebilirsiniz. Birçok kişi sorun yaşamadığını belirtse bile bir o kadar da sorun yaşadığını söyleyenler var. Öncelikle bilinmesi gereken konu Madam martha koyu kamp alanı değildir. Özel arazi olan koy şahısa aittir. Dolayısıyla sahibi ile denk geldiğinizde ve gürültü varsa jandarma eşliğinde sizi koydan çıkartabilirler. Daha önce birçok kez kamp attığım yerde hiç sorun yaşamadım. Madam martha koyu kamp yasak mı sorusuna da doğru zamanda giderseniz sorun olmaz diyebilirim.

Madam Martha Kamp Alanı - İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları İstanbul: Madam Martha Koyu Kamp Alanı
Kamp Alanı Hakkında Daha Fazla Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları, İstanbul Nerede Kamp Yapılır, İstanbul’da Kamp Güvenli mi?, En İyi Kamp Alanları, İstanbul ve Çevresi Kamp Alanları, İstanbul Ücretli Kamp Alanları 2019, Şile Hacıllı Şelalesi Kamp, İstanbul Kamp Atılacak Yerler, Hacıllı Şelalesi Nerede?, KampTurkey, Kaptanın Mezarı Kamp, Ağva Kamp Alanları, Şile Kamp Alanları, Sarıyer Kamp Alanları, Adalar Kamp Alanları, Silivri Kamp Alanları, Riva Kamp Alanları, Kilyos Kamp Alanları, Çekmeköy Kamp Alanları, İstanbul Barajları, Çatalca Kamp Alanları,

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Emrah bey İstanbul bölgesine yakın kamp alanları hakkında da bir çalışma bekliyorum.

  2. Yolda kaldığımda nerede konaklayacağım, kamp atacağım diye düşünürken tesadüf buldum bu siteyi. Sonrasında Artvinde önerdiğiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu