Kamp AlanlarıÜcretsiz Kamp Alanları

İstanbul: Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

İstanbul kamp alanı konusunda son derece sıkıntılı bir yerdir. Birçok kampçının mecburiyetten yada mesafe yakınlığından tercih ettiği şehirdir. Hacıllı şelalesi kamp alanı maalesef eski güzelliğini korumamaktadır. Geçtiğimiz sene 4.6 puanlama ile İstanbul’un en keyifli yerlerinden biriyken 2019 itibariyle tam bir hüsran!

Hacıllı-Şelalesi-Kamp-Alanı-Çöplük-1

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

Her geçen gün artış gösteren popülerliği sayesinde topluma yenik düşen alanlardan birisidir. Hacıllı köyüne ortalama 1km mesafede bulunan hacıllı kamp alanı toplamda üç bölümden oluşuyor. Alana girdiğiniz kamp alanı ve alt, üst olmak üzere iki şelaleden. Şelalelerin olduğu bölümde de kamp atılmaktadır fakat ortalama 2 çadır sığdığından yer bulma sorunu olabiliyor.

Hacıllı-Şelalesi-Kamp-Alanı-Çöplük-2

Hacıllı Şelalesi Kamp Yapılır mı?

Son zamanlar araç girişinin engellenmesi için kamp alanı girişine kaya parçaları koyuluyor. Ama bu çözüm değil. Koydukları kaya parçaları yüzünden belediyenin çöp araçları girip konteynırları boşaltamıyor. Kamp alanına günü birlik gelen piknikçilerin maalesef payı çok büyük. Adeta çöplüğe dönmüş alan görenleri üzüyor. Yakın zamanda gidip kamp attığım yerde sadece 1 gece durabildim. Çöplük kokusu, etrafın pisliği ciddi ölçüde rahatsız ediciydi. Kamp attığım gün bir grup öğrenci ve öğretmenleri bölgeye pikniğe geldi. Çocukların hocam diye hitap ettiklerinden okul gezisi olduğu ortadaydı. Ve öğretmenleri dahil olmak üzere piknikleri sonrasında çöplüklerini olduğu gibi bıraktılar. Hacıllı şelalesi çöplüğü olarak 2019 yılında maalesef tarihe geçti.

hacıllı-çöp3

Hacıllı Şelale Bölümü Kamp Alanları

Üst kısımda bulunan şelalelerin olduğu bölümlerde maalesef çöplüğe dönmüş. Özellikle yazın genç kitlenin gelip suya girmesi yoğun bir gürültüye neden oluyor. Şile kamp alanları arasında önceleri en başta tercih ettiğimiz alan artık en sonlara doğru gitti. Şile darlık barajı kamp alanı halen bakirliğini korumaya çalışan bir alan. Eğer İstanbul’da kamp atmayı planlıyorsanız kesinlikle Darlık barajını tercih edebilirsiniz.

Belediyelerinde yeterli özeni göstermediği kamp alanları maalesef kaderine terk edilmiş. Piknikçilerin rezalet hale getirdiği bu alanlarda birçok çadır atan kişide aynı pisliği yaratıyor. Her çadır kuranın kampçı olmadığı gerçeğini buradan da anlamak mümkün. Önümüzdeki aylarda alan tamamen özgünlüğünü kaybedecek gibi duruyor. Umuyorum böyle bir şey olmaz ve Hacıllı şelalesi kamp alanları bizim yine eski günlerdeki gibi gözbebeğimiz olur.

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Allah belalarını versin. Hacıllı çöplüğü haketmiyordu. Kim bu hale getirdiyse bin katında boğulsun

  2. her geçen gün daha da pisleşiyor. Yolu araç girmesin diye kapatmışlar bu kez belediyenin çöp kamyonları da giremiyor. Yaptıkları işte beyin ile kontrol edilmediği ortada. Yazıklar olsun Şile belediyesi

  3. Şimdi bizler kış kamplarına hazırlanırken sen bizlerle ne paylaşsam diye düşünüyorsun 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu