Milli Parklar

Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı

Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı, yurdumuzun yıllardır coğrafi konumundan dolayı gelişemeyen illerinden birisi olan Amasya, dağların gelişimi yavaşlatması ile birçok noktada bakirliğini koruyor. Türkiye’nin temiz noktalarından birisi olan Boraboy Göllü Tabiat Parkı, Amasya ‘nın Taşova ilçesine bağlıdır. 03.09.2013 tarihinde milli park ilan edilen bölge toplam 259,60 HA alana sahiptir.

Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı

Amasya merkeze ortalama 60km uzaklıkta, Taşova ilçesindedir. Amasya Merzifon havalimanından Boraboy ise 90km ‘dir. Boraboy Gölü Tabiat Parkı ‘nın kuzey yamaçlarında ağırlıklı olarak Doğu kayını, Karaçam ağaçları, Sarıçam ve Meşe ağaçları vardır. Güney yamaçları ise çalılarla birlikte karışıktır.

BORABOY GÖLÜ TABİAT PARKI GENEL BİLGİLER

İL İLÇE YÜZÖLÇÜMÜ İLAN TARİHİ
Amasya Taşova 259,60 03.09.2013
TÜRÜ BİTKİ TÜRÜ YÜKSEKLİK YETKİLENDİRME
Tabiat Parkı Zengin Bitkiler Orman ve Su İşleri Bakanlığı

Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı Ücret

Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı İmkanları

Tabiat parkının özellikle göl bölgesinin her mevsim eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu söyleyebilirim. Doğası, yeşilin rengi insanı içine çekiyor. Aşağıda güncel imkanları görebilirsiniz.

BORABOY GÖLÜ TABİAT PARKI SOSYAL İMKANLAR

KAFE / RESTORAN FREE   Wİ-Fİ ELEKTRİK TUVALET
×
ÇOCUK PARKI ARAÇ PARK YERİ ÇEŞME KONAKLAMA

 

Boraboy Gölü Tabiat Parkı genel olarak sosyal imkanlara baktığımızda ufak bir kır lokantası, çocuk parkı, içilebilir su kaynağı, konaklama alanları mevcut. Amasya ücretsiz kamp alanları denildiğinde de kuşkusuz dört mevsim kampçıların adresi bu şehirde Boraboy Gölü ‘dür.

Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı Bölgesel Durum

Amasya’nın en güzel tabiat parklarından birisi olan Boraboy tabiat parkı hakkında bölgesel imkanlar hakkında detaylı bilgilere bakabilirsiniz.

BORABOY GÖLÜ TABİAT PARKI BÖLGESEL İMKANLAR

DENİZ, GÖL VB. AĞAÇLIK ALAN DAĞLIK ALAN KANYON VB.
×

 

Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı Ücret

Ağaçlık, dağlık bölgelerden oluşan Tabiat Parkı içerisinde kanyon, şelale gibi oluşumlar yok. Ama göl manzarası herkese yetiyor. Boraboy gölü tabiat parkı giriş ücreti olarak 2020 yılında Şahıs 4.5 TL, İndirimli Şahıs 2.5 TL, Bisiklet4.5 TL, Motosiklet9 TL, Otomobil ve kamyonet 13 TL, Minibüs 40 TL, Midibüs 72 TL, Otobüs 121 TL olarak karşımıza çıkıyor. Güncel fiyatlar için resmi web sitesini takip etmenizde fayda var.

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. efsane bir yer kesinlikle burada kamp yapmayan kamp yapıyorum dememeli paylaşım işin teşekkür ettim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu