Çadır İncelemeleriEkipman İncelemeleri

Decathlon MH50 Quechua Nasıl Bir Çadır?

Decathlon mağazalarının satış yaptığı en ucuz çadırlardan birisi olarak en fazla kullanılan çadırlardan birisidir. Fiyat performansı olarak mağazanın en ucuz ürünü olduğundan satışlarında da ciddi rakamlar ortaya çıkıyor.

MH50 Quechua Çadır Teknik İnceleme

Tek odalı, iki direkli ve üst brandalı bir çadırdır. Zemin 100.00% Polietilen maddeden üretildiğinden son derece dayanıklıdır. Ana branda ise 100.00% Polyester malzemeden üretilmiştir. Çadırın kemer kısımları ise 100.00% Cam Elyafı (FG) malzemeden yapılmıştır. MH50 Quechua 2 kişilik yeşil çadır olarak bilinmektedir.

MH50 Quechua Ölçüleri 140 x 200 x 100 olarak bilinmektedir. Genişliği 2 mat sığacak boyutta yani 140cm ‘dir. Uzunluğu ise 200 santim, yüksekliği 100 cm ‘dir.
Kılıf boyutu: 63cm X 22cm X 22cm. Ağırlık: 1,7 kg

Soğuk havalarda çok fazla dayanıklı değildir. Ayrıca güneşli havalarda ışığı geçirmektedir. 30 km/sa (4 şiddeti) rüzgara dayanıklı: Rüzgar tünelinde testlerle onaylanmıştır. Bu rüzgar hızı özellikle son bahar aylarında kolaylıkla görüldüğünden yaz aylarında çok daha uygun bir çadırdır.

MH50 Quechua Çadır Yorumları

Ürünün fiyat performansı mağazanın en ucuzu olsa da yorumlar sıkıntılı. MH50 Quechua Çadır Yorumları genel olarak bakıldığında olumsuz. Şahsen yakından da kullandığım bu çadır rüzgarlı, güneşli havalarda çok sıkıntılı. Decathlon resmi web sitesinde de ürün hakkında yapılan yorumlara baktığınızda MH50 Quechua Çadır Şikayetleri çok fazla belirgin.

MH50 Quechua Çadır Nasıl Kurulur?

Çadırın kurulumu son derece kolaydır. 2 direkli, 4 kazıklı ve üst brandası olan bir çadırdır. Zemin brandasını serdikten sonra polleri çapraz bir şekilde uzunlamasına takmalısınız. Üst brandayı da takarak ortalama 3-4 dakika içerisinde MH50 Quechua Çadır Kurulum işleminizi tamamlayabilirsiniz.

MH50 Quechua Çadır Nasıl Toplanır?

Öncelikle kazıkları sökün. Sonra üst brandayı ve polleri toparlayın. Zemin brandasını ortadan ikiye katlayın. Üst brandayı arasına koyarken yine ikiye katlayın. Kılıf boyutu 63cm olduğundan katlama işleminizi ortalama 60 cm yani kılıfın boyundan biraz daha ufak olacak şekilde katlayın. MH50 Quechua Çadır Toplama işlemi bu kadar basittir.

MH50 Quechua Çadır Genel Değerlendirme

Ürün 2020 yılının Ağustos ayında 170₺ gibi bir fiyat bandıyla karşımıza çıkıyor. Bu fiyat bu çadır için pahalı. Aynı ebat ve ölçülerde piyasadan 100 liraya alacağınız çadır ile aynı işlevi görecektir. Çadır ne işe yarar isimli makalemi okuyarak çadırın konaklama değilde çevre faktörlerden korunma ekipmanı olduğunu anlayabilirsiniz. Bu fiyat bandında bu ürün pahalı olduğundan piyasadaki en ucuz çadırı almanızı önerebilirim.

5/5 - (23 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu