Adana: Çukurova Örcün Kamp Alanı

Adana Çukurova Ücretsiz Kamp Alanları - Nerede Kamp Yapılır?

11920
Çukurova-Örcün-Kamp-Alanı-Adana-Ücretsiz-Kamp-Alanları
- Sponsor Reklam 1 -

Türkiye’nin altıncı büyük şehri olan Adana birçok kamp alanı alternatifi sunuyor. Bu kamp alanlarından biriside Çukurova ilçesinde bulunan Örcün mahallesine bağlı kamp yeridir. Son derece uygun ve cazip koşulları ile tercih edilebilir bir yerdir.

Örcün Kamp Alanı Nasıl Bir Yer?

Adana’nın Çukurova bölgesindeki Örcün Kamp Yeri şehrin gürültüsünden uzak bir noktada kamp atabileceğiniz bir yerdir. Seyhan Barajı ve Çatalan Barajı arasındaki çay üzerinde bulunan kamp alanı her iki baraja neredeyse eşit uzaklıktadır. Kampçıların özellikle tercih ettiği Örcün Kamp Alanı ağaçlık bölgedir. Fakat ağaçlık olan kısımlarda tam anlamıyla çadır kurmak zor olabilir. Böylesine güzel bir yerde çay kenarına kamp atmanız sizin için daha keyifli olacaktır.

Adana Örcün Prodoss Kamp Alanı Nerede

Örcün Kamp Alanı Ulaşım Bilgileri

Örcün mahallesi Adana merkeze yaklaşık 20km uzaklıktadır. Toplu taşıma ile ulaşım imkanı bir yere kadar vardır. Adana merkez Örcün köyü toplu taşıma ile gitmek isterseniz eğer Atatürk Parkı yakınlarındaki Atatürk Caddesi Belediye Durağından İtimat 1 Hayal Park – S.Uygulama yada İtimat 4 Esentepe – Kurttepe otobüslerini kullanmanız gerekmektedir. Kurttepe 10 durağında indiğiniz zaman buradan sonra otostop ile devam edebilirsiniz. Otostop ile devam edeceğiniz mesafe ise yaklaşık 11Km ‘dir.

Örcün Kamp Alanında Neler Yapılır?
Adana Örcün Kamp Alanı

Huzurlu bir kamp yapabilirsiniz. Haftasonları biraz kalabalık olabilir. Seyhan barajı ve Çatalan Barajı arasında kalan bu bölgeden geçen çay size harika bir atmosfer sunacaktır. Bu bölgede trekking faaliyetleri yapabilirsiniz. Bunun dışında çokta gerçekleştirebileceğiniz bir aktivite yok. Eğer şehirdeki farklı yerler hakkında bilgi edinmek isterseniz Adana Kamp Alanları Haritası isimli makalemi okuyabilirsiniz.

Örcün Kamp Alanı Sosyal İmkanlar

Kamp alanı etrafında herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Yürüme mesafesinde olan Örcün Köyü içerisinden kısıtlı imkanlar ile market alışverişinizi yapabilirsiniz. Benim önerim birçok şeyi bulamayabilirsiniz. Bu yüzden daha büyük marketleri tercih ederek buraya gidebilirsiniz. Bölgeye yakın tuvalet, duş gibi imkanlarda yok. Burada büyük olmamak kaydıyla ihtiyacınız kadarıyla ateş yakabilirsiniz. Araçlar için uygun park yeride bulunan bölge ağaçlıktır. Adana ücretsiz kamp alanları arasında sizlere sunabileceğim iyi alternatiflerden birisidir. Sizleri zorlayacak bir kamp olmaz. Herkesin çok rahatlıkla kamp atabileceği bir yerdir.

SOSYAL İMKANLAR BÖLGESEL DURUM DİĞER ÖZELLİKLER
× Tuvalet Ağaçlık Alan × Yaban Hayvanı
× Duş × Dağlık Alan Aileye Uygun
× İnternet – Wi-Fi × İçilen Su Kaynağı Market, Bakkal
× Elektrik Dere, Çay Vb. Ateş Yakılabilir
 Araç Park Yeri × Deniz, Plaj × Toplu Taşıma
× Göl, Gölet × Gezilecek Yerler
Örcün Kamp Yeri Genel Bilgilendirme

Bölgede huzurlu, sorunsuz bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Kamp sonrası bölgede herhangi bir şekilde çöpünüzü bırakmayın. Köy içerisinde çöp konteynırları bulunmaktadır. Sizden sonra gelecekler için temiz bir yer bırakmanız bir sonraki kamplarınızda sorun yaşamamanız için son derece önemlidir!

Bu İçeriği Puanlayın
- Sponsor Reklam -

2 YORUMLAR

YANITLA

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Girin