Decathlon Forclaz 500 Trekking 0° Uyku Tulumu İnceleme

Kamp Ekipmanı İncelemeleri - En İyi Kamp Ekipmanları

5387
Decathlon-Forclaz-500-Trekking-0-Derece-Uyku-Tulumu-İnceleme

Decathlon Forclaz 500 Uyku Tulumu

Decathlon mağazaları tarafından Forclaz markası ile satılan birçok uyku tulumu bulunuyor. Bu uyku tulumlarından birkaçını kullandım ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle uyku tulumu nasıl kullanılır bunu bilmeniz gerekir. Yanlış kullanımlar işlevini yitirmesine neden olacaktır. Soğuk havalar için üretilmiş bu ekipman hakkında sizlere şunları aktarabilirim.

Uyku Tulumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Birçok kişinin uyku tulumlarını yanlış kullandığını biliyoruz. Özellikle kıyafetlerini dahi çıkartmadan tulum içerisine giren birçok kişi var. Uyku tulumları bizlerin vücut ısıları ile sıcaklığı sağlayan ve dışarıdan belli bir dereceye kadar soğuğu çekmeyen özel kumaşlardan imal edilir. Uyku tulumlarının içerisinde uzun kollu kıyafetler, montlar, pantolonlar ile girmemiz doğru değil. Uyku tulumlarının içerisine iç çamaşırı, hava alan kumaştan imal edilmiş ince kıyafetler ile girebilirsiniz.

Forclaz 500 Trekking 0° Uyku Tulumu Teknik Özellikleri

Isı Yalıtımı : Tulumun ısı yalıtımı 0 dereceye kadar test edilmiş ve konfor olarak belirlenmiştir. -5 dereceye kadar da kullanılabiliyor. Decathlon uyku tulumları için test ettiği derecelerin altına düşmenizi önermiyor. Kadınlarda ise bu durum biraz farklıdır. 5 dereceye kadar konfor, 0 dereceye kadar extreme olarak kullanabilirler.

Dayanıklılık : Ürünün dayanıklılığı tamamen sizlerin elindedir. İyi bir şekilde kullanırsanız herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Forclaz 500 Trekking uyku tulumu polyester malzemeden imal edildiği için uyku tulumunun hasar görme durumu vardır.

Forclaz 500 Uyku Tulumu Kış Ayları Testi

Ürünü yaklaşık 2 yıl kadar tüm mevsimlerde, farklı bölgelerde kullandım. Forclaz 500 uyku tulumu incelemesi olarak deneyimlerim ise şöyle.

Uyku tulumunu Aralık ayının sonlarına doğru Kaz Dağları bölgesinde test ettim. Hava sıcaklığı termometrede -1 dereceydi ve ürünün sıcaklığı son derece iyiydi. Konfor derecesinde bir rahatlık sunan ürünün başarı oranı yüksekti. Ocak ayında ise Kocaeli Kuzuyayla bölgesinde test ettim. Hava sıcaklığı gündüz -7 gece ise -13 dereceyi gösteriyordu. Extreme derecesini zorladım ve üründen yine güzel bir sonuç aldım. Forclaz 500 kış uyku tulumu olarak dizayn edilmiş olsa da şartlar zorlaştıkça işimizin zorlaşacağını unutmayın!

Forclaz 500 Uyku Tulumu Yaz Ayları Testi

Ürünün yaz aylarında üstün performans göstermesi çok normal. Ege bölgesinde, Akdeniz bölgesinde, Karadeniz bölgesinde, İç Anadolu bölgesinde birçok şehirde test ettim. Kesinlikle yaz aylarında mat niyetine kullanabilirsiniz. Yada battaniye niyetine arasına girebilirsiniz. Sıcak hava şartlarında fermuarı çekmek sadece sizi zorlayacaktır.

2 YORUMLAR

YANITLA

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Girin