Haberler

İtalyan Gezgin Fethiye ‘de Kendisini Karantinaya Aldı

İtalyan asıllı gezgin Stefano Mangiarotti, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası karavanı ile geldiği Muğla ‘nın Fethiye ilçlesinde kendisini zorunlu olarak karantinaya aldı. Sınırların kapanması ile birlikte yapabilecek hiçbir şeyi kalmayan gezgin, doğada olmanın keyfini sürüyor.

Dünya Turunun İkinci Etap Bölgesi ”Türkiye”

İtalyan Gezgin Fethiye İlçesinde

Mangiarotti, Balkan ülkelerini ziyaret ettikten sonra turunun ikinci etabı olan Türkiye’de ilk olarak İstanbul ‘a geldi. İstanbul gezisinden sonra kovid-19 salgınının artış göstermesiyle karavanına ”Gülümseyen Karavan” ismini vererek Muğla ‘nın Fethiye ilçesine geldi. 44 yaşındaki Mangiarotti, doğasına ve tarihine hayran kaldığı Muğla ‘da salgının artış gösterip, yasakların artmasıyla birlikte kendisini karantinaya aldı. Fethiye Belediyesi ekiplerinin erzak yardımında bulunduğu Mangiarotti, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada Kovid-19 nedeniyle bir yere hareket edemediğini ve bölgeyi tanımak için iyi bir fırsat olduğunu söyledi. İran, Suudi Arabistan, Afrika oradan da Arjantin ‘e gitmeyi düşündüğünü aktaran Mangiarotti, şöyle konuştu.

İtalyan Gezgin’in Fethiye ‘de Keyfi Yerinde

“Türkiye’nin birçok yerini gezdim. Sınırlamalar gelince buraya dönmek istedim. Buranın doğası çok iyi, yaşam kolay. Şu anda bu güzel tarihi alanda kendimi karantinaya aldım. Çok güzel bir karantina. Aslında sınırlamalar gelince kalmak için Fethiye ‘yi bilinçli olarak tercih ettim. Yaklaşık 50 gündür insanlarla temasta bulunmuyorum. Şu anda istediğim zaman doğadayım, denize girebiliyorum. Burada olmak çok güzel. Buradaki insanlar çok sakin ve misafirperver. Hepsinin doğasında bir kibarlık ve yardımseverlik var. Şu anda Türkiye’de olmaktan çok memnunum. Artık Türkiye denilince aklıma ilk olarak insanları gelecek.” Mangiarotti, tedbirler kalktıktan sonra planladığı yeni rotalara doğru yol alacağını ifade etti.

Bu İçeriği Puanlayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu