Kamp AlanlarıÜcretsiz Kamp Alanları

Adana Ücretsiz Kamp Alanları 2020

2018 yılında 2.220.125 kişi nüfus ile bitiren Adana, 2019 yılında artış gösteren mülteci sayısı ile birlikte 3milyonu bulduğu düşünülüyor. Türkiye’nin en kalabalık 6.şehri olan Adana 13.844 km² yüzölçümüne sahiptir. TÜİK 2018 verilerine bakıldığında 4 tanesi anakent ilçe olmak üzere toplamda 15 ilçesi vardır. İlçelerin toplamında ise 831 mahalle bulunmaktadır. Adana ücretsiz kamp alanları olarak baktığımızda şehrin birçok noktasına dağılmış yerler ile karşımıza çıkıyor.

Adana ücretsiz kamp alanları

1- Prodos Kamp Alanı

Adana Örcün Kamp Alanı

Adana Karataş Kumluk Tabiat Parkı içerisinde deniz kenarında yer alıyor. Son zamanlar çöplük yerine döndüğünü belirten birçok yorumu görmekteyiz. Adana kamp alanları arasında zorda kaldığınızda değerlendirebileceğiniz bir yer.

2- Karataş Kumluk Mesire Alanı

Adana Karataş Kumluk Mesire Yeri

Prodos kamp alanından biraz uzaklaşıp kendinizi ormana bıraktığınızda birçok güzel yer göreceksiniz. Ormanlık alan içerisinde huzurlu bir kamp atabilirsiniz. Mesire alanı olması haftasonları yoğunluğu arttırıyor. Ama prodos kamp alanı kadar kötü değil!

3- Yer Köprü Kanyonu ve Kamp Alanı

Adana Yer Köprü Kanyonu ve Kamp Alanı

Adana’nın en keyifli ilçelerinden birisi olan Karaisalı ilçesine ortalama 45km mesafede bulunan Adana Yer Köprü Kanyonu taşlık alanlardan oluşmaktadır. Kanyonda dere ve kuş sesleri arasında güzel bir kamp gerçekleştirebilirsiniz. Çadırınızı herhangi bir yerine kurabilirsiniz. Sadece zeminin taşlı olduğunu unutmayın. Çadırınızı kurmadan zemini temizlemek sizin faydanıza. Burada ateş yakabilirsiniz. Lakin gerekli güvenlik önlemlerini alın ve ihtiyaç dışı ateşi büyütmeyin! Bölgeye yakın yerde tesis, wc, market, elektrik ünitesi yoktur. Tedarikli gitmenizde fayda var.

4- Belemedik Vadisi Kamp Yeri

Adana Belemedik Vadisi Kamp Alanı

Adana kamp yerleri alasında son zamanlar tercih edilmeye başlayan yerlerden birisidir. Bakir alanları, harika bir doğa manzarası olarak karşımıza çıkan Belemedik Vadisi unutamayacağınız bir kamp yeri olacaktır. Doğaya dair birçok renk burada mevcut. Fazlasıyla bakir olan vadide domuz, yırtıcı kuşlar ve yaban keçileri bulunuyor. Yakında tesis, wc, duş, elektrik ünitesi, market yok. Bölgede 1.dünya savasında yapılmış tarihi yerler görebilirsiniz.

5- Dokuzoluk, Dokuzoluk Kanyonu

Adana Dokuzoluk, Dokuzoluk Kanyonu

Karaisalı ilçesinde bulunan Dokuzoluk bölgesine toplu taşıma ile ulaşım imkanınız yok. Bu bölge mesire alanı olarak kullanıldığından piknik masaları, mangal barbeküleri, tuvalet bulabilirsiniz. Market olmadığından yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmelisiniz. Özellikle haftasonları çok kalabalık olan yeri haftaiçi tercih etmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır. Adana Dokuzoluk kanyonu kamp alanı olarak tercih edebileceğiniz bir yerdir.

6- Kapıkaya Kanyonu

Adana Kapıkaya Kanyonu Kamp Alanı

Doğa aktiviteleri denildiğinde Karaisalı ilçesi başta geliyor. Adana kapıkaya kanyonu bu ilçede yerini alıyor. Taşlık bir zemine sahip olan kanyonda kampınızı atmadan önce zemin temizliğini yapmalısınız. Adana en iyi kamp alanları arasında yerini alan bu kanyon bakirdir. Yürüyüş rotaları, bisiklet parkurları vardır. Ayrıca yaklaşık 7500 metrelik bir yürüyüş parkuru mevcut. Kızılçam ağaçları, çınar ağaçları, erguvan yada zakkum gibi bitkiler, ağaçlar göreceksiniz. Çakıt çayının geçtiği kanyonu muhakkak görün!

7- Aladağ Küp Şelaleleri

Adana Aladağ Küp Şelaleleri Kamp Alanı

Adana’nın bir diğer kamp alanları arasında Aladağ ilçesinde yer alan Küp Şelaleleri yeri alıyor. Harika bir manzara, doğa şöleni burada. Yürüyüş alanlarında kuş cıvıltıları ile sporunuzu yapabilirsiniz. Ormanın rüzgar sesine karışan su ve kuş sesleri size hoşgeldin diyecek. Adana Küp şelaleleri ulaşım konusunda sizi zorlamayacaktır. Bakir alanlardan birisi olan şelaleye giderken market ihtiyaçlarınızı şehir merkezinden alın. Bölgede elektrik, wc gibi imkanlar yoktur.

8- Çukurova Üniversitesi Kamp Alanı

Adana Çukurova Üniversitesi Kamp Alanı

Çukurovanın merkezinde sahil kesiminde bulunan kamp alanı mecbur kalmadıkça tercih edilmemeli. Sessiz, sakin bir yer fakat çok fazla bakımsız kalmış.

9- Turizm Bakanlığı Yumurtalık Gençlik Kampı

Adana Turizm Bakanlığı Yumurtalık Gençlik Kampı

Adana ‘nın Yumurtalık ilçesinde bulunan kamp alanıda bakımsız bir yer. Bakir alanların çok daha keyifli olmasıyla birlikte çaresiz kaldığınızda tercih edebileceğiniz bir yerdir. Sahile kıyısı bulunan kamp alanı maalesef çöplük içerisinde. Adana ücretsiz kamp alanları arasında liste sonu bir alandır.

10- DSİ-Çamlık Piknik Alanı

Adana DSİ-Çamlık Piknik Alanı

Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunan Devlet Su İşleri arazisinde kamp yapabilirsiniz. Piknik alanı olarak bilinen yer kalabalığa boyun eğmiş. Eğer Seyhan tarafında sokakta kaldıysanız tercih edebileceğiniz bir yer olabilir. Zorda kalmadıysanız insan kalabalığına girmenize gerek yok. Adana Seyhan kamp alanları arasında başkada imkanınız yok.

11- Örcün Kamp Alanı

Adana Örcün Prodoss Kamp Alanı Nerede

Prodos kamp alanına yakın bir lokasyonda olan Örcün Kamp Alanı, Adana’nın Çukurova ilçesindedir. Çay kenarı olan kamp alanında huzurlu, keyifli günler geçirebilirsiniz. Bölgede wc, market, elektrik yok. Buraya gitmeden önce tüm eksiklerinizi gidermeniz gerekmektedir.

12- Yumurtalık Belediyesi Gençlik Kampı Barakaları

Adana Yumurtalık ilçesinde sahil kenarındadır. Bu kamp alanını neden listeye aldım inanın bilmiyorum. Çöplük içerisinde olan kamp alanı çok zorda kalınca tercih edeceğiniz bir yer olarak bilinsin. Belediye alanı olan yer kaderine terkedilmiş. Adana Yumurtalık kamp alanları arasında liste sonu yapabilirsiniz.

Adana Ücretli ve Ücretsiz Kamp Alanları Haritası

Adana gezilecek yerler hakkında detaylı bilgileri bir başka makalede paylaşacağım. Adana kamp yerleri 2019 tarihiyle birlikte karşımıza çıkan alanları paylaştım.

5/5 - (2 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Daha önce hiçbir yerde görmediğim, okumadığım birçok yeri sizin sayenizde öğrendim.

  2. Bu güzel Adana bilgileri için çok teşekkür ederim. Hepsini listeme ekledim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu